שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סטארט-אפים והון סיכון

חברת אבטחת המידע סייבר-ארק מגייסת 40 מיליון דולר

גיוס הון גדול לחברה הישראלית, שפיתחה תוכנת אבטחה המשמשת את הבנקים הגדולים בעולם. JVP וגולדמן סאקס הובילו את הסבב, אראל מרגלית ימונה ליו"ר

מאיר אורבך 18:5921.12.11

חברת אבטחת המידע הישראלית סייבר-ארק (Cyber-Ark) מגייסת 40 מיליון דולר, בסבב גדול שמובילים קרן ההון סיכון הירושלמית JVP ובנק ההשקעות הבינלאומי גולדמן סאקס. 

 

החברה עצמה תקבל פחות ממחצית מהסכום: שאר הכסף מיועד לרכישת חלקם של משקיעים קיימים, בהם קרן ההלוואות

פלנוס, ולמימוש מניות חלקי של מייסדי החברה. ההשקעה של JVP מגיעה משתי הקרנות הפעילות שלה. במסגרת העסקה התמנה אראל מרגלית, מייסד ויו"ר JVP, ליו"ר דירקטוריון החברה במקומו של המייסד אלון כהן.

 

סייבר-ארק מייצרת תוכנת אבטחה, המאפשרת לנעול את המידע הרגיש של הארגון בכספת וירטואלית לצורך הגנה על מידע ומערכות קריטיות. החברה, שהוקמה ב-1999, מעסיקה כיום כ-170 עובדים, 100 מהם במרכז המחקר והפיתוח בפתח תקווה.

 

על פי IVC, גייסה סייבר-ארק עד היום 29 מיליון דולר, כש-4 מיליון דולר מתוכם ניתנו לה בידי פלנוס כהלוואה. החברה הוקמה על ידי צמד היזמים הירושלמים אלון כהן ואודי מוקדי, המשמש כיום כמנכ"ל ויושב במטה החברה בבוסטון.

 

סייבר-ארק משרתת כ-1,000 חברות בעולם על פי נתוניה, בהן כ-35% מהחברות הרשומות בדירוג Fortune 100, וכן שמונה מתוך עשרת הבנקים הגדולים בעולם. בין לקוחות החברה: כל הבנקים, חברות הסלולר וחברות הביטוח הגדולות בישראל, ובעולם – חברות כגון מוטורולה, פייזר, Time, דויטשה בנק, ברקלי'ס, מוטורלה, וירג'ין, P&G, ING, ודל.

 

"אנו מאמינים בהשקעה בחברות בוגרות, בעלות פוטנציאל להפוך למובילות עולמיות, על פני מכירה נמהרת", ציין מרגלית בעקבות הגיוס. גדי תירוש, שותף בקרן JVP ומי שהוביל את העסקה מטעמה הוסיף: "במהלך העשור האחרון צמחה החברה והתפתחה בצורה משמעותית, והיא נמצאת כיום בנקודה שבה אנו מאמינים שנוכל להצעיד אותה למעמד זה של מובילה בינלאומית בתחום הסייבר".

 

המנכ"ל מוקדי ציין: "הגיוס הנוכחי יאפשר לנו לפתח מוצרים שיאפשרו לארגונים לשכלל את מידת האבטחה מאיומים שהם מתמודדים איתם, מבית ומחוץ". כהן הוסיף: "העסקה תאפשר לשותפים שליוו את החברה מיומה הראשון, וביניהם אני, לממש שנים של מאמץ והשקעה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x