$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון: "קופסת הפלא" של פאוורמט ודורסל תטעין כל מכשיר המופעל על ידי סוללות

הקופסה שצפויה להיחשף בינואר היא פרי מיזם משותף של החברה הישראלית וענקית הסוללות, המוקדש לפיתוח "חזון ההטענה האלחוטית והפצתה בעולם"

אסף גלעד 10:3719.12.11

חברת פאוורמט הישראלית וענקית הסוללות דורסל יחשפו בינואר הקרוב מוצר שכמו נלקח מסרטי מדע בדיוני: "קופסת פלא" שתטעין כל מוצר שפועל על סוללות דורסל. קופסת ההטענה תיחשף בחודש ינואר הקרוב בכנס CES בלאס וגאס, הכנס המרכזי למוצרי אלקטרוניקה.

 

הפעלת "קופסת הפלא" פשוטה ביותר: יש להכניס לתוכה מוצרים אלקטרוניים המופעלים על ידי סוללות דורסל, להמתין כחצי יממה ולקבלם טעונים לאחר מכן. כל זאת ללא צורך בפירוק הסוללה מן המכשיר. כך למשל, ניתן להכניס לקופסה שלט טלוויזיה, פנס כיס או בובה המופעלים על ידי סוללות, להניחם על המשטח שבתחתית הקופסה ולהטעינם.

 

 איור: יונתן וקסמן

 

פאוורמט, סטארט־אפ הממוקם בנווה אילן, מוכרת בזכות פיתוח משטחי ההטענה האלחוטיים לסמארטפונים, שהושקו בשנת 2009 ונמכרו עד כה בעשרות מיליוני יחידות ברשתות שיווק אמריקאיות כגון וולמארט ובסט ביי.

 

בחודש ספטמבר האחרון חתמה פאוורמט על הסכם עם פרוקטור אנד גמבל, בעלת המותג דורסל, להשקת מיזם המשותף לשתי החברות. במסגרת המיזם תשקיע החברה מיליוני דולרים במניות החברה הישראלית, והשתיים יפעלו לפיתוח משותף של מה שהגדירו כ"חזון ההטענה האלחוטית והפצתה בעולם". פרוקטור אנד גמבל היא בעלת 55% מהמיזם המשותף ופאוורמט מחזיקה ב־45%.

 

פאוורמט, שנבחרה למקום הראשון בדירוג הסטארט־אפים הישראליים של "כלכליסט" שנערך ביום העצמאות השנה, חתומה על הסכמי שיתוף פעולה רבים. ביניהם הסכם עם ג'נרל מוטורס לשילוב טכנולוגיית הטענה אלחוטית במכוניות שברולט וולט מדגם 2012, הסכם עם יצרנית הרהיטים Tenkion לשילוב טכנולוגיית ההטענה ברהיטים, והסכם עם יצרנית הריהוט לנמלי תעופה Arconas.

 

פאוורמט סירבה להגיב לידיעה.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x