שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מכה לסמסונג: בימ"ש בהולנד אסר על החברה למכור סמארטפוני גלקסי

ביהמ"ש הוציא צו מניעה שיהיה תקף מאוקטובר בחלק ממדינות האיחוד האירופי, שבהן תקף פטנט של אפל בתחום ניהול התמונות. ההחלטה עשויה לחייב את סמסונג לשנות את מערך ההפצה שלה באירופה

עומר כביר 18:1324.08.11
עוד מכה לסמסונג בקרב הפטנטים מול אפל: בית המשפט בהולנד הוציא צו מניעה זמני שאוסר על החברה למכור את סמארטפוני גלקסי במדינה, ואשר תקף גם במדינות רבות באיחוד האירופי.

 

לפי דיווח של הבלוג FOSS Patents, שנחשב לבר-סמכא בתחום הפטנטים על תוכנה, סמארטפונים וטאבלטים,
בית המשפט בהאג נענה לבקשת אפל, בדיון שנערך לפני כשבועיים, והוציא צו מניעה זמני כלל-אירופאי שאוסר על סמסונג למכור סמארטפונים מדגמי גלקסי S, גלקסי S II ו-Ace.

 

הצו, שייכנס לתוקף בעוד שבעה שבועות, חל על כל מדינות האיחוד האירופי שבהן תקף פטנט בתחום ניהול התמונות הרשום על שם אפל. אף שבקשת הפטנט הוגשה לארגון הפטנטים האירופי, בו חברים יותר מ-30 מדינות, במדינות רבות לא בחרה אפל להפוך את הפטנט לתקף, מסיבות הקשורות בין השאר לעלויות הכרוכות בכך. בין אלו ניתן למנות את אוסטריה, בלגיה, איטליה, יוון וספרד. עם זאת, הפטנט תקף במדינות רבות אחרות.

 

ואולם, צו המניעה עדיין עתיד להקשות על סמסונג, מכיוון שלחברה יש מרכז לוגיסטי אזורי בהולנד והחלטת בית המשפט עלולה לחייב אותה לשנות את מערך ההפצה שלה ביבשת אם ברצונה להמשיך ולשווק את הדגמים המפירים. בנוסף, אם אפל תבחר לרשום את הפטנט במדינות בהן הוא לא נרשם עד עכשיו, הצו ייכנס לתוקף גם בהן וצעדיה של סמסונג יוצרו עוד יותר.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר כותב הבלוג, פלוריאן מיולר, שלא מדובר במילה האחרונה בנושא, ושההחלטה שהתקבלה היא רק שלב אחד בהליך משפטי שעלול להיארך עוד זמן רב. עוד כתב מיולר שסמסונג לא תתקשה לעקוף את ההחלטה, אם תשנה את העיצוב של גרסאות עתידיות של הסמארטפונים כך שלא יפרו את הפטנט המדובר.

 

ההחלטה שהתקבלה אינה קשורה להחלטה שקיבל לפני כשבועיים בית משפט של הנציבות האירופית בדיסלדורף, ואשר אסרה על סמסונג למכור באיחוד האירופי את טאבלטי גלקסי שלה. החלטה זו בוטלה אחרי שבוע, לאחר שבית המשפט הגיע למסקנה שאין לו סמכות להורות על איסור גורף של מכירת המכשיר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x