$
התעשייה

פרסום ראשון: גל פיטורים בעקבות הרכישה: פוטרו רוב עובדי Answers.com בירושלים

החברה הירושלמית שמאחורי אחד האתרים הפופולריים בארה"ב נמכרה בפברואר לקרן AFCV תמורת 127 מיליון ד'. גם המנכ"ל בוב רוזנשיין יעזוב: "מכרנו את החברה כך שזו אינה הפתעה גמורה", אמר ל"כלכליסט"

אסף גלעד 14:0827.06.11

לקרן האמריקאית אין סנטימנטים. קרן הפרייבט אקוויטי המסתורית AFCV שרכשה את Answers.com הירושלמית הודיעה היום (ב') על פיטוריהם של 45 מתוך 65 העובדים בסניף הישראלי של החברה כיום. ל-Answers.com עוד כעשרים עובדים בארה"ב. החברה הישראלית מפעילה אתר המספק תשובות בנושאים שונים,

ונחשב לאחד מעשרים האתרים הפופולריים בארה"ב, כשהוא מתחרה באתרים כמו AOL Answers ו-Ask.com.

 

בין המפוטרים גם המנהלים הבכירים, בהם המנכ"ל בוב רוזנשיין, סמנכ"ל הטכנולוגיות ג'ף שניידרמן, הלל לוי מנהל ה QA, וגיל רייך מנהל המוצר. לעובדים ניתנה התראה של חודשיים מראש בתשלום של משכורת מלאה, אך הם יידרשו להפסיק לעבוד החל מיום חמישי הקרוב. רוזנשיין אמר ל"כלכליסט": "אני יוצא ביחסים טובים מהחברה. מכרנו אותה כך שעזיבתי איננה הפתעה גמורה".

 

הרוכשת, קרן AFCV, ממעטת בחשיפה בתקשורת ואיננה מנדבת פרטים על פעילותה. ל"כלכליסט" נודע כי מאחורי הרכישה עומדת חברת הפורטפוליו AnnounceMedia הנמצאת בבעלותו של דיוויד קרנדיש, צעיר בן 27, המתמחה בשיווק באינטרנט. את החברה הישראלית רכשה הקרן כדי לקדם את תוצאות החיפוש שלה בגוגל, שבו נחשבת Answers.com לפופולרית ביותר.

 

מהקרן נמסר כי מהלך הארגון מחדש הינו חלק מרכישת החברה. "כחלק מהמהלך, המנכ"ל בוב רוזנשיין ובכירים נוספים יעזבו את החברה, במקביל להתהליך צמצום משמעותי של כח האדם והתמקדות במוצרי מפתח". אחד ממוצרי המפתח עליו מוותרת הקרן הוא one click answers- הקלקה על מילה שמעלה ערכים והגדרות. כמו כן מוותרת AFCV על פעילות האפליקציות הסלולריות וכן מצמצמת באדמניסטרציה שטיפלה בהיבטים הציבוריים של Answers עוד כשנסחרה בנאסד"ק.

 

Answers.com הכריזה בחודש פברואר האחרון על מכירתה ל-AFCV השייכת לקרן סאמיט, תמורת 127 מיליון דולר במזומן, פרמיה של 33% על מחיר המניה הממוצע בשלושת החודשים שקדמו להכרזה ופרמיה של 18% על מחיר המניה בלילה שלפני ההכרזה. בראיון שנערך אז אמר בוב רוזנשיין, מנכ"ל החברה וממייסדיה כי "המותג של Answers.com יישאר, ואני מקווה שגם החברה תישאר בישראל".

 

מיד לאחר היוודע דבר העסקה בפברואר פרסם האתר ביזנס אינסיידר דיווחים על כוונת חלק מבעלי המניות לטרפד את העסקה על רקע התמחור הנמוך שלה, לטענתם, ביחס למספר המשתמשים הגדול וקופת המזומנים המכילה 30 מיליון דולר של Answers.com. רק חודשיים לאחר מכן אושרה סופית עסקת הרכישה עם תמיכה של 57% מבעלי המניות.

 

החברה הונפקה בארה"ב באוקטובר 2004 לפי מחיר של 5 דולרים למניה ונמכרה במחיר של 10.5 דולרים למניה. בעבר דיווח "הוול סטריט ג'ורנל" כי אחד ממייסדי הרשת החברתית הוותיקה MySpace, בראד גרינשפאן, הציע לרכוש את האתר תמורת מחיר של 13.5 דולר למניה, אך הצעתו הגיעה מאוחר מדי, ולא אפשרה לבטל את העסקה עם קרן AFCV.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x