$
אינטרנט

סוף הסיפור? האחים וינקלווס נסוגו מהערעור לעליון נגד פייסבוק

התאומים, שהסכימו לקבל 65 מיליון דולר מהרשת החברתית תמורת הסרת התביעות נגדה, חזרו בהם מנסיונם לערער על הסכם הפשרה. פייסבוק בירכה על ההחלטה לסיים את הפרשה, שהוזכרה בהרחבה בסרט "הרשת החברתית"

יוסי גורביץ 10:2123.06.11
התאומים קמרון וטיילר ווינקלווס, שטענו כי מארק צוקרברג גנב מהם את הרעיון להקמת פייסבוק, החליטו הלילה (ה') למשוך את התביעות שלהם נגדו ונגד האתר, ויסתפקו בפיצוי בגובה 65 מיליון דולר – הסכם שאליו הגיעו כבר לפני שלוש שנים. תלונתם של האחים ווינקלווס שימשה כבסיס לסרט "הרשת החברתית"
על פייסבוק, שיצא לפני כשנה ושזכה להצלחה.

 

לטענת התאומים, מארק צוקרברג גנב מהם את הרעיון להקמת רשת חברתית, אחרי שהסכים לקודד עבורם חלק מהאתר. הטענה הזו נתמכת על ידי מיילים ומסרים מיידיים שהעביר צוקרברג ונחשפו לפני כשנה, שבהם מודה מנכ"ל פייסבוק כי הוא מוליך את האחים שולל, מושך זמן, ובינתיים בונה את האתר.

 

המסמכים הללו לא עמדו לרשות האחים ב-2008, כאשר הסכימו להגיע לפשרה המקורית עם פייסבוק, ולקבל את רוב הסכום במניות הרשת החברתית. אף על פי שחתמו על ההסכם בהכרה מלאה, ניסו אחר כך האחים לערער עליו בשורה של ערכאות, והפסידו פעם אחר פעם.

 

באפריל 2011 הגיע ההפסד האחרון, בבית משפט פדרלי בסאן פרנסיסקו, שם אמר השופט במפורש כי מדובר בפשרה הוגנת, שהאחים קיבלו בהכרה צלולה. עורך דינם של התאומים הכריז מיד לאחר מכן כי הם יערערו לבית המשפט העליון. הלילה, עם זאת, הודיעו התאומים לבית המשפט כי לאחר "בחינה חוזרת" של הנושא, החליטו שלא להמשיך בהתדיינות המשפטית. השניים לא נימקו את החלטתם

 

פייסבוק בירכה על ההחלטה, ואמרה כי מבחינתה, הנושא היה סגור זה שנים "ואנחנו שמחים כי הצד השני הכיר בכך". עם זאת, הרשת החברתית עדיין מתמודדת עם תביעה מצד פול סליה: האחרון טוען שבידיו הסכם שבו התחייב צוקרברג לבנות את פייסבוק עבורו, וכי 50% מהאתר שייכים לו. פייסבוק מכחישה בתוקף את הטענות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x