$
חדשות טכנולוגיה

חברת iCloud Communications תובעת את אפל על שימוש בסימן המסחרי שלה

אז מי מחזיק בסימן המסחרי של האות i? השירות החדש של אפל, iCloud, מכניס אותה למאבק משפטי נוסף, הפעם מול החברה האמריקאית iCloud Communications

הראל עילם 10:5411.06.11

חברת הטלפוניה האמריקאית iCloud Communications LLC הגישה תביעה כנגד אפל על הפרת זכויות יוצרים ופגיעה בסימן מסחרי. כך דיווח The Next Web. התביעה הוגשה ביום חמישי בבית המשפט המחוזי באריזונה. התובעת טוענת שהשקת שירות הענן החדש של אפל, iCloud, פוגע בה ובסימן המסחרי שלה. כתב

התביעה הוסיף שחלק מהשירותים הכלולים ב-iCloud דומים לשירותי התקשורת והטלפונייה של iCloud Communications.

 

לא נמסרה תגובת אפל. התובעת דורשת פיצויים וחלוקת הכנסות מכל הרווחים העקיפים והישירים של אפל מ-iCloud.

 

iCloud Communications התריעה כי אפל "נוהגת לרשום את השמות המסחריים שלה מחוץ לארצות הברית במטרה לקבל יתרון מקומיי, ולעקוף את המחויבות בחוק הדורשת ממנה להודיע מראש על כל כוונה לרשום סימן מסחרי חדש". היא ציינה כי אפל רשמה את השם המסחרי iCloud בג'מייקה ואמרה "זה רק אחד ממקרים רבים, המדגימים את הגישה של אפל - לפעול ולדאוג להשלכות אחר כך".

 

זאת לא הפעם הראשונה שאפל מסתבכת כך. ענקית החומרה נאלצה להגיע לפשרה עם סיסקו שהחזיקה במותג iPhone ועם פוג'יטסו לגבי השם המסחרי iPad. עם זאת, אפל עדיין נמצאת בסכסוך עם חברת ProView הטאיוואנית המחזיקה גם היא במותג iPad במספר מדינות. בנוסף, היא ביטלה את התוכנית שלה לקרוא לממיר הטלוויזיה בחדש שלה iTV לאחר שלא הצליחה להגיע להסכם דומה עם רשת הטלוויזיה הבריטית בעלת אותו שם. סדרת ממירי הטלוויזיה נקראת היום Apple TV.

 

אפל הכריזה באופן רשמי על iCloud בכנס המפתחים WWDC שנערך השבוע בסן פרנסיסקו. שבוע לפני כן, נודע כי החברה קנתה את הדומיין iCloud עבור 4.5 מיליון דולר מחברת Xcerion השבדית.

 

השירות החדש יוצע בחינם לכל המשתמשים המחזיקים במכשיר אפל המיריץ את מערכת ההפעלה iOS 5. בין השאר, iCloud כולל תיבת דואר אלקטרוני ומחסן דיגיטלי בנפח של 5 גיגה לאחסון מוזיקה, תמונות וקבצים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x