$
חדשות טכנולוגיה

רואים קרטל: האיחוד האירופי קנס יצרניות מסכי LCD ב-857 מיליון דולר

החברות שנקנסו, בהן LG, ניהלו עשרות פגישות חשאיות שבהן תיאמו את המחירים של מוצריהן, ואף הפיצו תזכירים המזהירים מפני חשיפת שיתוף הפעולה. סמסונג לא תיאלץ לשלם כיוון שדיווחה לרשויות על המתרחש

יוסי גורביץ 10:0109.12.10
האיחוד האירופי הודיע אמש (ד') כי הוא קונס ב-857 מיליון דולר (649 מיליון יורו) שורה של יצרניות מסכי LCD בשל תיאום מחירים ביניהן.

 

לפי החלטת האיחוד תשלם חברת Chimei InnoLux את הסכום הגבוה ביותר - 396 מיליון דולר. LG תשלם 284 מיליון, Chunghwa Picture Tubes תשלם 12 מיליון, ו-HannStar Display נקנסה ב-11 מיליון דולר. סמסונג, שגם היא היתה מעורבת בתיאום המחירים, לא נקנסה כיוון שדיווחה לרשויות על קיומו של הקרטל ושיתפה איתן פעולה.

 

טלוויזיות של סמסונג. דיווחה - ולא תיקנס טלוויזיות של סמסונג. דיווחה - ולא תיקנס צילום: בלומברג

 

שש החברות ניהלו פגישות חשאיות בין השנים 2006-2001, תחת הכינוי "פגישות הקריסטל", שבהן תיאמו ביניהן את טווחי המחירים של המוצרים ומחירי המינימום. בסך הכל ערכו החברות כ-60 פגישות תיאום. מבדיקה שנערכה עולה כי החברות ידעו כי הפגישות ותיאומי המחירים מנוגדים לחוק, והחל מ-2002 הפיצו תזכירים המזהירים מפני חשיפת הפגישות.

 

לפני כשנה תבעה נוקיה שורה של חברות המייצרות מסכים, בהן סמסונג ו-LG, בטענה כי הן תיאמו ביניהן מחירים. התביעה של נוקיה הגיעה לאחר ששורה של יצרניות צגים התוודו בפני הרשויות בארה"ב כי אכן ניהלו קרטל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x