$
אינטרנט

השווי המוערך של פייסבוק גבוה משל יאהו ו־eBay

על פי הערכות הנגזרות מעסקאות בשוק המשני בארה"ב, הרשת החברתית הגדולה בעולם שווה 33.7 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 10:0526.08.10

שווייה של חברת פייסבוק, המנהלת את הרשת החברתית הגדולה והפופולרית ביותר בעולם, נאמד ב־33.7 מיליארד דולר, לפי הערכות הנגזרות מעסקאות בשוק המשני בארה"ב — שווי הגבוה משל חברות אחרות הנסחרות בבורסה, כ־eBay ויאהו.

 

לפי דיווח של "פייננשל טיימס", המשקיעים נערכים להנפקה ראשונה לציבור של החברה, ומעריכים כי מניותיה ייסחרו במחיר של 76 דולר למניה, מה שיהפוך את ההנפקה שלה להנפקה הראשונה לציבור הגדולה בהיסטוריה, מאז גוגל הנפיקה ב־2004 מניות בשווי 1.67 מיליארד דולר.

 

לשם השוואה, ענקיות טכנולוגיה אחרות כיאהו ו־eBay נסחרות כיום לפי שווי שוק של 30.1 מיליארד דולר ו־18.3 מיליארד דולר בהתאמה. לפי הדיווח, חברות טכנולוגיה מצליחות רבות מעמק הסיליקון דוחות את ההנפקה שלהן בעקבות מה שנתפס כירידה ב"תיאבון" שוקי ההון להנפקות מסוג זה. בין החברות הללו ניתן למנות את טוויטר, את הרשת החברתית־עסקית לינקד־אין ואת חברת המשחקים החברתיים המצליחה זינגה.

 

עם זאת, משקיעים רבים מגלים קוצר רוח ורצים לקנות נתחים בחברות הטכנולוגיה הללו בעודן פרטיות, כדי ליהנות מעלייה במחירן ברגע ההנפקה. פייסבוק, הנשלטת בידי קרנות הון סיכון וקרנות השקעות, הודיעה מצדה כי בכוונתה להמתין עם הנפקתה לפחות עד 2012. ואולם, עובדים ומשקיעים קיבלו אור ירוק למכור את חלקם בחברה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x