חדשות טכנולוגיה

RIM ואפל עוקפות את מוטורולה בדירוגי המכירות

אפל הפכה ליצרנית הסלולרים הגדולה ביותר בארה"ב. RIM עקפה אותה בדרך למקום החמישי בעולם

שי ענבל 22:5502.05.10

חברת RIM הקנדית הדיחה לראשונה את מוטורולה מדירוג חמשת יצרני הסלולר הגדולים בעולם, ואפל הדיחה אותה מראש רשימת יצרניות מכשירי הסלולר הגדולות בארה"ב, כך מעריכים פורבס וחברת המחקר IDC.

 

מוטורולה, שנמצאת בראש רשימת דירוג יצרניות הסלולר בארה"ב מאז 2004, הודחה לראשונה
על ידי אפל, יצרנית האייפון. אפל מכרה ברבעון האחרון 8.8 מיליון מכשירים ברחבי העולם, בעוד שמוטורולה מכרה 8.5 (כאשר 2.3 מהם מכשירי אנדרואיד).

 

בדירוג העולמי, מוטורולה איבדה את המקום החמישי לטובת RIM, יצרנית הבלקברי, כך מדווחת חברת המחקר IDC. החברה הקנדית נמצאת כעת בשוויון עם סוני אריקסון במקום הרביעי, בעוד שמוטורולה הודחה למקום השישי. RIM מכרה 10.6 מיליון מכשירים ברחבי העולם ברבעון האחרון. זאת, בהשוואה ל-8.5 מיליון מכשירי מוטורולה, כאמור.

 

אפל ו-RIM מייצרות רק סמארטפונים בעוד שמוטורולה מייצרת מגוון מכשירים במחירים שונים המיועדים לפלחי אוכלוסיה מגוונים, ביניהם מכשירי אנדרואיד (מערכת ההפעלה של גוגל) וטלפונים פשוטים.

 

בדירוג יצרניות הסלולר העולמי מובילה נוקיה הפינית, עם 107.8 מכשירים. אחריה סמסונג ו-LG הדרום קוריאניות, עם 64.3 ו-27.1 מיליון מכשירים בהתאמה. את הרשימה חותמות RIM וסוני אריקסון, עם 10.6 ו-10.5 מיליון מכשירי סלולר בהתאמה. סך כל מכירות הטלפונים הניידים ברבעון הראשון - כ-295 מיליון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x