$
חדשות טכנולוגיה

מכשירי אייפד שייובאו לישראל יוחרמו במכס

במשרד התקשורת מסבירים את המדיניות בכך ש"האייפד לא עומד בתקינה הישראלית, אלא באמריקאית. הספק השידור שלו גבוה מכל מכשיר אחר והדבר עלול ליצור בעיות בחיבור ל-WiFi של מכשירים אחרים"

עומר כביר 14:4513.04.10

מכשירי אייפד שייובאו עצמאית לישראל יוחרמו מכיוון שאינם עומדים בתקינה הישראלית, כך נודע ל"כלכליסט". 

 

לפי פניות שהגיעו ל"כלכליסט", ישראלים אשר חזרו מארה"ב וברשותם מכשירי אייפד שרכשו לשימושם האישי עוכבו במכס, והמכשירים נשלחו למחסנים עד לקבלת אישור משרד התקשורת. אחד מהישראלים, שפנה למשרד התקשורת, גילה שאין אישור להכניס את המכשיר לישראל והומלץ לו לשלוח את המכשיר בחזרה לחו"ל.

 

במשרד התקשורת אישרו בתגובה שלא רק שאין רישיון לייבא את האייפד, אלא שגם רישיון זה לא צפוי להתקבל בתקופה הקרובה: "האייפד לא עומד בתקינה האירופית, הדומה לזו הישראלית, אלא באמריקאית. הספק השידור שלו גבוה מכל מכשיר אחר והדבר עלול ליצור בעיות בחיבור ל-WiFi של מכשירים אחרים. זה כמו שמישהו ייבא מכונית מאנגליה, שם ההגה נמצא בצד ימין. מי שקונה אייפד או כל מכשיר אחר צריך לבדוק אם הם מתאימים לתקינה הישראלית. לא יהיה רישיון עד שלא יתאימו את האייפד לעבודה בישראל". 

 

עם זאת, על פי מסמכים שהוגשו לרשות התקשורת האמריקאית ה-FCC, האייפד דווקא עומד בתקינה האירופית (PDF). "הבעיה נעוצה בניירת שלו, שאינה עומדת בדרישות", אומר חיים זגורי, מנהל אתר אתר iStore, שפועל לקבלת אישור לייבוא המכשירים. "ברגע שתהיה ניירת מתאימה, אין סיבה שלא יאשרו את היבוא. על גבי האייפדים יש לוגו של רשות התקינה האירופית, וכרגע מתנהלים תהליכים מתקדמים מול משרד התקשורת במטרה לאשר את יבוא המכשיר".

 

הדיווח הראשוני התקבל במייל האדום.

 

אישור התקינה האירופית לאייפד, מתוך המסמכים שהוגשו ל-FCC אישור התקינה האירופית לאייפד, מתוך המסמכים שהוגשו ל-FCC

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x