המדריך

דברים שבינג עושה טוב יותר מגוגל

למרות הביקורות החיוביות, הפופולריות של מנוע החיפוש של מיקרוסופט עדיין רחוקה מאוד מזו של גוגל - ולא בצדק. חמש תכונות שבינג מצטיין בהן, ואתר אחד שמשווה באופן אובייקטיבי בין שני היריבים

רן יניב הרטשטיין 18:0701.01.10

בינג זכה להרבה תשומת לב חיובית כשהושק ביוני השנה, אבל גוגל הוא עדיין מנוע החיפוש הפופולרי ביותר, ובהפרש גדול. למרות זאת, בתור הילדים החדשים בשכונה, בבינג מתאמצים במיוחד לספק חוויה טובה יותר, ויש כמה דברים שבינג יודע לעשות טוב יותר מגוגל.

 

חיפוש בינלאומי?

 

הסניף המקומי של בינג לא מציע את רוב התכונות המתקדמות שמופיעות בכתבה זו. כדי להשתמש בגרסה האמריקאית של בינג, לחצו על הקישור Israel בפינה הימנית העליונה, ובחרו את United States: English ברשימת המדינות.

 

באתר האמריקאי של בינג אפשר לחפש בעברית כרגיל, אבל בניגוד לגרסה הישראלית של מנוע החיפוש, כאן תוכלו גם לחפש תמונות, וידיאו, חדשות ועוד, וכן להשתמש בכל כלי המחקר וההמלצות המתקדמים של בינג.

 

תשובות מהירות

 

השאיפה הגדולה ביותר של כל מנוע חיפוש היא לספק למשתמשים את המידע הרלבנטי ביותר בזמן הקצר ביותר. לשם כך, עבור חיפושים מסוימים, בינג מציג כרטיסיות מידע בראש עמוד החיפוש לפני תוצאות החיפוש הרגילות, שכוללות קישורים ומידע שימושי עבור נושא החיפוש. לבינג יש כרטיסיות כאלה עבור אנשים מפורסמים, חברות וארגונים גדולים ועוד.

 

לדוגמה, תוצאות החיפוש "בריטני ספירס" (באנגלית) מתחילות בכרטיסייה קטנה ובה תמונות, קישור לאתר הרשמי שלה, וכן קישורים לשירים ולפוסט האחרון בבלוג שלה. אותו החיפוש בגוגל מעלה שילוב הרבה פחות קוהרנטי של חדשות, תוצאות חיפוש, וידיאו ותמונות.

 

כרטיסיית המידע של בריטני ספירס בבינג כרטיסיית המידע של בריטני ספירס בבינג

 

מלבד זאת, עבור חיפושים שקשורים במידע סטטיסטי, בינג מסוגל להציג תשובות מיידיות ישירות בעמוד החיפוש. למשל, החיפוש "population of israel" בבינג מציג מיד את נתוני האוכלוסייה העדכניים של ישראל - 7,382,200, נכון לפברואר השנה. בגוגל, הקישור הראשון מוביל לעמוד שמכיל את המידע הרלבנטי, אבל בבינג אין אפילו צורך להסתכל ברשימת התוצאות.

  

גילוי במקום חיפוש

 

בעוד שעמוד הבית של גוגל הולך ונעשה יותר ויותר מינימליסטי, העמוד הראשי של בינג לא מסתפק רק בשורת חיפוש ולוגו. מדי יום מתחלפות בעמוד הראשי תמונות של בעלי חיים ואתרי תיירות ברחבי העולם, שמובילות להמלצות חיפוש בנושאים שקשורים לתמונה. בתחתית העמוד נמצאים קישורים לחיפושים פופולריים, שאפשר לזהות לפיהם טרנדים עדכניים, וכן קישורים מתחלפים לכמה מהפיצ'רים האחרים של בינג.

 

גם בעמודי התוצאות מופיעות המלצות חיפוש בבר השמאלי, שכוללות הפניות לחיפושים אחרים שעשויים להכיל תוצאות רלבנטיות (כמו חיפוש תמונות או וידיאו), המלצות לחיפושים דומים, ועוד.

  

התמונה בעמוד הראשי של בינג מתחלפת מדי יום ומובילה לחיפושים מומלצים בנושא המופיע בה התמונה בעמוד הראשי של בינג מתחלפת מדי יום ומובילה לחיפושים מומלצים בנושא המופיע בה

 

חיפוש מולטימדיה

 

חיפוש התמונות והווידיאו של בינג הוא אחד התחומים העיקריים שבהם בינג מתבלט לעומת גוגל. בחיפוש התמונות, מוצגות תוצאות רבות יותר, יש אפשרויות רבות יותר לשליטה באופן התצוגה שלהן, ואין צורך לנווט בין עמודים כדי לעבור על התוצאות - הן מתעדכנות אוטומטית בעת הגלילה. כמו כן, בעת חיפוש תמונות,

 

גם חיפוש הווידיאו של בינג, שנודע לשמצה אחרי השקתו כמקור חינמי ונוח לאיתור סרטים פורנוגרפיים, עושה עבודה טובה יותר מגוגל. אפשר לצפות בקטעי הווידיאו ישירות מתוך תוצאות החיפוש פשוט על ידי העמדת סמן העכבר עליהן, או לנגן כל סרט בגרסה מוגדלת בתוך נגן המדיה של בינג, שכולל אפשרות שימושית להחשכת העמוד מסביב לנגן להדגשת הווידיאו ולשיפור הניגודיות (בדיוק כמו כיבוי האור בחדר בעת צפייה בטלוויזיה).

 

חיפוש תמונות בבינג חיפוש תמונות בבינג

 

חיפוש טיסות

 

מנוע חיפוש הטיסות והמלונות של בינג הוא פורטל תיירות שלם. באמצעותו תוכלו למצוא טיסות זולות, להזמין חדרים וכרטיסים, ולשמור את הכל בחשבון נסיעות מקוון.

 

חיפוש הטיסות של בינג מאפשר לקבוע את המוצא ואת היעד, להגדיר תאריכים, וכן לקבוע את מידת הגמישות בשעות ההמראה, מספר העצירות, ועוד. בהתאם לחיפוש, בינג גם מציג המלצות, חוזה את השינויים הצפויים במחירים וממליץ מתי הזמן הטוב ביותר לקנות כרטיסים. בחיפוש המלונות, בינג מציג את המרחק ממרכז העיר, מבצעים מיוחדים, מידע על שירותים, דירוגי גולשים ועוד. גם כאן בינג משווה את המחירים, הדירוג ורמת השירותים כדי לקבוע אילו מלונות מציעים את העסקה הטובה ביותר.

  

חיפוש טיסות בבינג חיפוש טיסות בבינג

 

הרשמה ב-RSS

 

לכל חיפוש בבינג אפשר להרשם כפיד RSS, וכך לקבל עדכונים שוטפים על תוצאות חדשות לאותו החיפוש. השתמשו בכלי זה כדי לחקור נושאים אקטואליים, לעקוב אחר הזהות המקוונת שלכם, לקבל עדכונים שוטפים לפי מילות מפתח שונות, ועוד.

 

הקישור להרשמה לא מופיע בעמוד עצמו, אבל הדפדפן או קורא ה-RSS שלכם יזהו אותו אוטומטית. לדוגמה, בפיירפוקס, לחצו על אייקון ה-RSS הכתום בשורת הכתובת כדי להציג את אפשרויות ההרשמה לפיד של בינג. לחלופין, העתיקו את כתובת עמוד החיפוש ישירות לתוך קורא ה-RSS שלכם כדי להירשם אליו.

 

בנוסף, בינג מאפשר להגביל את תוצאות החיפושים שלכם רק לאתרים שמציעים פיד RSS - שיטה פשוטה לצמצום תוצאות החיפוש לאתרי חדשות ובלוגים. הוסיפו את המילה "hasfeed:‎" (עם נקודתיים) לשורת החיפוש כדי להציג תוצאות רק מאתרים עם פיד RSS.

 

השוואת תוצאות

 

אם אתם חושבים להפוך את בינג למנוע החיפוש הראשי שלכם, סביר להניח שהמרכיב החשוב ביותר בהחלטה הוא איכות התוצאות עצמן. כדי לוודא שבינג אכן מספק את הסחורה, נסו קודם את האתר Bing Vs Google - שיבצע כל חיפוש גם בבינג וגם בגוגל, ויציג את התוצאות אחת לצד השנייה.

 

השוואת תוצאות חיפוש בין גוגל ובינג השוואת תוצאות חיפוש בין גוגל ובינג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x