$
חדשות טכנולוגיה

סוף עידן? חברה בריטית יוקרתית מפסיקה לייצר נגני CD

הודיעה כי החל מ-2010 תפסיק את ייצורם ותתמקד במערכות שמע דיגיטליות – ובנגנים לתקליטי ויניל

יוסי גורביץ 17:3022.11.09
חברת Linn Products הבריטית, הנחשבת ליצרנית יוקרתית של נגני CD – מחירי המערכות שלה נעים בין 2,500 ליש"ט ל-100,000 ליש"ט – הכריזה בסוף השבוע כי החל משנת 2010 היא תפסיק לייצר נגני CD. כך מדווח הבי.בי.סי. החלטתה של לין נתפסת כעוד סממן לדעיכת פורמט ה-CD.

 

מהחברה נמסר
כי "לקוחותינו הפנימו את חסרונותיהם של נגני CD, ובעידן הרשת הביתית אנשים רוצים שליטה טובה יותר על המוזיקה שלהם, כמו גם את היכולת ליהנות ממנה בכל חדר בביתם". לין תתמקד מעתה בנגני קבצי מוזיקה ובשידור (streaming) של מוזיקה – אך תמשיך לייצר נגני תקליטי ויניל, שקהל מצומצם אך יוקרתי ממשיך להתעניין בהם בשל איכות השמע שלהם, העולה על זו של נגני CD או נגני MP3.

 

לין החליטה על המעבר לנגני MP3 ולמשדרי מוזיקה במהלך 2009, השנה הראשונה שבה עקפו מכירות משדרי המוזיקה את אלה של נגני ה-CD. לדברי החברה, יש ביקוש גדול לקבצי שמע באיכות סטודיו. עוד ציינה החברה כי איכותו של CD המנוגן ישירות מהדיסק הקשיח עולה על זו של CD המנוגן מנגן CD ייעודי.

 

איגוד תעשיית המוזיקה הבריטי ציין במהלך 2009 נמכרו עד כה כ-117 מיליוני שירים, כאשר 99% מהם נרכשו באמצעות הורדה דיגיטלית. עם זאת, למכירות CD – אף שהן בירידה – יש יתרון על מכירה דיגיטלית בכל הנוגע לרכישת אלבומים, ולא שירים בודדים: מתוך 137 מיליוני מכירות אלבומים ב-2008, רק 10.3 מיליונים הורדו מהרשת וכ-123 מיליונים נמכרו כתקליטורי CD.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x