$
חדשות טכנולוגיה

אמזון משיקה מהדורה בינלאומית של הקינדל

הספר האלקטרוני הפופולרי יהיה זמין ב-19 באוקטובר לרכישה ב-100 מדינות, ישראל אינה ביניהן. בנוסף הודיעה אמזון על הוזלת המכשיר, שיעלה מעתה 279 דולר בעולם ו-259 דולר בארה"ב, במקום 299 דולר

יוסי גורביץ 08:1107.10.09

הקינדל יוצא לעולם: אמזון הודיעה אתמול (ג') בלונדון כי החל ב-19 באוקטובר, הספר האלקטרוני שלה, הקינדל, יהיה זמין לרכישה ב-100 מדינות ברחבי העולם. עד כה נמכר האמזון רק בארצות הברית. עוד הודיעה אמזון על הפחתת מחירו, ל-279 דולר ברחבי העולם ול-259 דולר בארה"ב - במקום 299 דולר שהיה עד כה. מבדיקה ראשונית, עולה כי ישראל – כמו כלל מדינות המזרח התיכון – איננה נכללת ברשימת המדינות שבהן ניתן יהיה לרכוש את הקינדל.

 

ג'ף בזוס. "כל ספר בכל שפה, שיהיה זמין בתוך 60 שניות" ג'ף בזוס. "כל ספר בכל שפה, שיהיה זמין בתוך 60 שניות" צילום: בלומברג

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, אמר כי החברה תשווק את הקינדל "בכל יבשת פרט לאנטרקטיקה, אנחנו מתנצלים על ההשמטה הזו, ועובדים על זה". בזוס אמר עוד כי חזונה של אמזון כולל "קינדל שמספק ללקוח כל ספר שהודפס אי פעם, זמין בדפוס או לא, בכל שפה, בתוך 60 שניות". עם זאת אמר בזוס כי מדובר ב"חזון לעשורים רבים".

 

כמו כן הודיעה החברה על שותפות אסטרטגית עם ספקית הסלולר AT&T לשיווק הקינדל ברחבי העולם - מכירת הספרים הדיגיטליים (הקבצים) למכשירי הקינדל נעשית דרך הרשת הסלולרית מהדור השלישי, ואינה מחייבת חיבור לאינטרנט. המהדורה שתוצע למכירה ברחבי העולם היא הקינדל 2.0, ולא הדגם החדש והגדול יותר, הקינדל DX.

 

השמועות על מהדורה בינלאומית של הקינדל נפוצות מזה זמן, וההודעה על ההשקה כחלק מעונת החגים נראית לאנליסטים כהתחממות של המלחמה בתחום הספרים האלקטרוניים. כך נתפסת גם הורדת המחיר: סוני, יריבתה הגדולה של אמזון בתחום, הודיעה באוגוסט כי תשיק שני קוראי ספרים חדשים, ביניהם ה-RPE, שמחירו יהיה 199 דולר בלבד.

 

חברת המחקר פורסטר עדכנה כלפי מעלה את הערכותיה, וכעת היא צופה שבמהלך 2009 יימכרו בארה"ב שלושה מיליון ספרים אלקטרוניים – קודם לכן העריכה כי יימכרו רק שני מיליון. כ-60% מהספרים האלקטרוניים, להערכת פורסטר, יימכרו על ידי אמזון וכ-35% על ידי סוני. עוד העריכה החברה כי מספר הספרים האלקטרוניים שיימכרו ב-2010 עשוי להיות כפול ממספר המכירות ב-2009.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x