פטנטים וקניין רוחני

הסטארט-אפ ווינטרווקס נמכר במחצית ההון שהושקע בו

מקורבים לחברה טוענים כי היא גייסה 28 מיליון דולר, ואילו אתר המחקר IVC מציין כי עד כה גייסה ווינטוורקס 47 מיליון דולר לפחות על ידי קרנות ההון סיכון סידר, אוורגרין הישראליות והקרנות קולומביה ו-רו האמריקאית. 5 מיליון דולר מתוך הסכום יוקצה לכיסוי חובותיה של ווינטוורקס

אסף גלעד 19:3817.09.09

משבר ה-Wimax ממשיך לעשות שמות. חברת הסטארט-אפ הישראלית ווינטוורקס (Winetworks) שפיתחה ציוד תקשורת לדור הרביעי בשיטת ה-Wimax, נרכשה היום במחיר הפסד לחברת התקשורת ראגדקום (RuggedCom) המתמחה בציוד תקשורת לאיזורים מרוחקים בעלי קשיי נגישות.

 

את הרכישה ניהל הישראלי

אליק ג'אגר, מנהל חטיבת האלחוט בראגדקום, המנוהלת מקנדה. ווינטרווקס נמכרה ב-14 מיליון דולר.

 

בעוד שמקורות המקורבים לחברה טוענים כי היא גייסה 28 מיליון דולר. אתר המחקר IVC מרחיק לכת ומציין כי עד כה גייסה ווינטוורקס 47 מיליון דולר לפחות על ידי קרנות ההון סיכון סידר, אוורגרין הישראליות והקרנות קולומביה ו-רו האמריקאית. 5 מיליון דולר מתוך הסכום יוקצה לכיסוי חובותיה של ווינטוורקס. כך או כך, מדובר במחיר הפסד עבור בעלי המניות של החברה.

 

ווינטוורקס הוקמה כמפתחת מערכות WiMAX עבור מפעילות טלוויזיה בלוויין, אך משהמודל לא צלח, שינתה החברה את המיקוד האסטרטגי שלה לתחנות בסיס, המכונות פיקוסל, לשידור בסביבה עירונית ולא-עירונית ובתוך מבנים.

 

בפועל, נכנסה החברה לשוק שבו פועלות החברות הישראליות אלווריון וראנקום, כלומר אספקת מערכות שידור וקליטה בתדרי WiMAX. לצורך כך אף גייס המייסד אפי אטד את אחד ממייסדי אלווריון, צביקה הרניק לתפקיד המנכ"ל. הרניק עזב לאחרונה את החברה ואטד חזר לנהל אותה.

 

התנפצות משאלת רבים שטכנולוגית ה-Wimax תהפוך לסטנדרט המרכזי להעברת מידע בדור הרביעי, ובחירת החברות הסלולריות לאמץ את הטכנולוגיה העתידית שטרם ייושמה, LTE, הפכה את ה Wimax לטכנולוגית נישה שמאומצת בעיקר בשטחי ספר.

 

בשנה האחרונה פוטרו מהחברה כ 40 עובדים, וכיום מונה החברה מהרצליה 57 עובדים, מחציתם מהנדסי תוכנה ומהנדסי מערכת. עם זאת, ווינטרווקס נחשבת לאחת מהחדשניות העולמיות בתחום ה-Wimax והיתה הראשונה בעולם לפתח תחנות בסיס בתדרים שטרם יושמו.

 

"רכישת ווינטוורקס שמה אותנו בפוזיציה מובילה בשוק ה-Wimax" אמר אליק ג'אגר עם הודעת ראגדקום על רכישת החברה הישראלית. "הטכנולגיה של ווינרטוורקס משלימה את שאר מוצרי התקשורת שלנו, בהם נתבים סלולריים, מתגים ומוצרי תקשורת אלחוטית".

 

בחודש שעבר הכריזה ראגדקום על השקת טכנולוגיה של נתב סלולרי לדור השלישי, ואילו כעת מעוניינים בחברה להתחרות בספקיות הדור הרביעי הבינלאומיות, ובראשן אלווריון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x