$
הייטק והון סיכון

קרן פורטיסימו תשקיע 10 מיליון דולר בקדנט

פורטיסימו נכנסת לתחום הציוד הרפואי ורוכשת נתח בחברה במסגרת גיוס של 19.3 מיליון דולר

אסף גלעד ועומרי כהן 18:2724.08.09

קרן הפרייבט אקוויטי פורטיסימו של יובל כהן תשקיע כ־10 מיליון דולר בחברת הציוד הרפואי קדנט. זוהי השקעתה השנייה של קרן פורטיסימו 2, שגייסה לפני כשנה יותר מ־100 מיליון דולר. למעט רכישת מניות באמבלייז ובפורמולה ב־12 מיליון דולר, לא בוצעו עד כה השקעות מקרן זו. ההשקעה של

פורטיסימו בוצעה במסגרת סבב גיוס בהיקף של 19.3 מיליון דולר שביצעה קדנט בימים האחרונים.

 

עבור פורטיסימו זוהי השקעה ראשונה בחברה בתחום מדעי החיים. במסגרת העסקה קיבלה פורטיסימו עדיפות במקרה של מכירת החברה.

 

חברת קדנט פיתחה מערכת לסריקה אופטית של חלל הפה והשיניים. קדנט מייצרת סורק אופטי היוצר מודל תלת מימדי של חלל הפה, ובנוסף מדפיסה את אותו מודל, באמצעות מכונת חיתוך מיוחדת, על גבי פלסטיק. קדנט אינה נדרשת לעמוד בכללי רגולציה מחמירים, שלא כמו מתחרותיה, וזאת מכיוון שאינה משתמשת בחומרים אשר אמורים לחדור לגוף, אלא מצלמת את חלל הפה באמצעות חיישן הנמצא לאורכו של מוט, אותו מכניס רופא השיניים לחלל הפה לכמה שניות.

 

מאז 2006 מותקנות מאות מערכות של קדנט בארה"ב, ועוד עשרות באירופה. מכירות קדנט בשנת 2008 עלו על 20 מיליון דולר, ובשנת 2009 צפויה החברה להכניס יותר מ-30 מיליון דולר. למרות שפונטציאל השוק שלה עומד על מיליארדי דולרים, מחזיקה היום קדנט רק בכ־0.5% ממנו.

 

עד כה השקיעה פורטיסימו ברכישת השליטה בשבע חברות: אמבלייז, טלרד נטוורקס, נור מקרופרינטרס, רדוויו סופטוור, סודה קלאב, עורב טכנולוגיות (Crow Technologies) ו־AOD Software. את יצרנית המדפסות נור מכרה פורטיסימו אשתקד בתשואה של יותר מ־300%, וברווח של עשרות מיליוני דולרים.

 

בקדנט 250 עובדים, מתוכם 80 בישראל והשאר בניו־ג'רזי. עד כה גייסה החברה 75 מיליון דולר, כולל הגיוס האחרון. בין המשקיעות בחברה נמצאות הקרנות פיטנגו, סטאר, אייפקס ישראל וג'יי. פי. מורגן.

 

ל"כלכליסט" נודע שמבין המשקיעים הקיימים, קרנות הון הסיכון סטאר ופיטנגו לא השתתפו בגיוס ולכן אחזקותיהן בחברה דוללו. ההערכה היא ששתי הקרנות שהשקיעו  מהקרנות הוותיקות שלהן לא יכלו להשתמש בכספי קרנות חדשות להשקעה בקדנט. הגיוס כלל בנוסף המרה של הלוואה בסך 4.3 מיליון דולר שקיבלה החברה ממשקיעיה והומרה לאחזקות בחברה לקראת הגיוס.

 

מקורבים לחברה אמרו ל"כלכליסט" שהחברה צפויה להגדיל משמעותית את מכירותיה בשנה הבאה בעקבות שינוי מודל המכירה שלה, ולהערכתם הוא עשוי אף להביא להכפלת המכירות. המקורבים משערים שאם החברה אכן תעמוד בקצב המכירות היא תהיה מועמדת להנפקה בנאסד"ק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x