$
חדשות טכנולוגיה

AT&T: לא היינו מעורבים בחסימת Google Voice

חברת הטלקום מסרה כי אפל לא מתייעצת איתה בנוגע לאישור או דחייה של אפליקציות. אפל, לעומת זאת, טוענת כי האפליקציה עדיין נבחנת. וגוגל? שם מעדיפים להישאר חסויים

גוגל, אפל ו-AT&T הגיבו אמש (שישי) לדרישת הוועדה הפדרלית לתקשורת בארה"ב (FCC) להסביר מדוע נדחתה אפליקציית Google Voice מהאייפון, ועל פי אלו כללים נדחות אפליקציות מחנויות האפליקציות שלהן. הדחייה העלתה חשש כי אפל ו-AT&T מתעלות את הדומיננטיות שלהן בשוק הסמרטפונים כדי לחסום
תחרות, אולם עתה טוענות שתי החברות כי הן פעלו בתום לב.

 

AT&T הודיעה כי לא היה לה כל חלק בהחלטה לחסום את האפליקציה של גוגל: "AT&T מעולם לא נשאלה על ידי אפל בנוגע לנושא, והיא לא הציעה אף עמדה בקשר אליו". החברה הודיעה גם כי היא "לא מחזיקה, מפעילה או שולטת בחנות האפליקציות ולא מתייעצים איתה בנוגע לאישור או דחייה של אפליקציות מהחנות, כמו גם לא מיידעים אותה כאשר אפליקציה נדחית או מאושרת. יתרה מכך, AT&T לא חוסמת לצרכנים גישה לאף אתר חוקי באינטרנט".

 

באפל, לעומת זאת, טוענים כי האפליקציה כלל לא נדחתה, וכי היא נבחנת משום שהיא עלולה להיות מבלבלת מדי עבור משתמשי האייפון. "אפל לא דחתה את אפליקציית Google Voice, וממשיכה לבחון אותה," כתבה סגנית נשיא אפל, קת'רין נובלי, במכתב בן שבעה עמודים ל-FCC. "האפליקציה טרם אושרה משום שהיא ככל הנראה משנה את חוויית השימוש הייחודית לאייפון ומחליפה את ממשק המשתמש של אפל בממשק משתמש אחר עבור שיחות טלפון, הודעות טקסט והודעות קוליות". עוד נטען במכתב כי האפליקציה מעבירה את רשימת אנשי הקשר של המשתמש לשרתי גוגל, וכי אפל לא הצליחה עדיין לוודא שגוגל תשמתמש במידע "בדרכים ראויות".

 

גוגל, לעומת זאת, מסרה ל-FCC את גרסתה לאירועים, אך הותירה חלק מהמסמכים חסויים. במסמכים שהתפרסמו נטען כי משתמשי האנדרואיד יכולים לקבל אפליקציות שאינן מוצעות בחנות האפליקציות של האנדרואיד, שלא כמו משתמשי האייפון. כמו כן, החברה טוענת כי רק אחוז אחד מהאפליקציות נדחה מהחנות שלה, בעיקר בגלל שהן הפיצו "תועבה" או הפרו זכויות יוצרים. גוגל נמנעה מלהזכיר כי היא חסמה אפליקציות שאפשרו לצרכנים להשתמש באנדרואיד כמודם ללפטופ, זאת לבקשת חברת הטלקום T-Mobile, שגובה על השירות הזה סכום נוסף. אמנם מאוחר יותר העלה גוגל מחדש את האפליקציה, אך לא אפשרה לצרכני T-Mobile להשתמש בה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x