$
אינטרנט

חשש: "מחשוב הענן" יגרור גל חדש של פשעי מחשב

בכנס של חברת אבטחת המידע סימנטק הביעו מומחים חשש כי פושעים מקוונים יסתגלו במהירות לטכנולוגיה החדשה המאפשרת לאחסן מידע בשרתים מרוחקים, וינצלו אותה להפצת תוכנות מזיקות ולגניבת זהויות

יוסי גורביץ 14:3213.07.09

טכנולוגיית "מחשוב הענן", שבמסגרתה שירותי מחשב מתבצעים על שרת מרוחק במקום על מחשב המשתמש, הולכת ומתפשטת, וזוכה להתלהבות בתעשיית ההייטק. כעת אומרים מומחים שהטכנולוגיה החדשה-יחסית עלולה להיות בעייתית בכל הקשור להגנה על מידע.

 

בכנס של חברת אבטחת המידע סימנטק הביעו

מומחי אבטחה מזרועות החוק השונות חשש כי מחשוב הענן ישמש האקרים ושאר פושעי מחשבים. כך מדווח אתר חדשות הטכנולוגיה "סיליקון ואלי אינסיידר".

 

ראש יחידת המחשבים של התובע הפדרלי בסאן פרנסיסקו, מאט פארלה, אמר בכנס כי הונאות מקוונות אינן דבר חדש; לדבריו, הוא נתקל בהן עוד בתחילת שנות ה-90. עם זאת, הוא הזהיר כי העברת פעילותן הממוחשבת של אלפי חברות לרשת עלולה להציב כר פורה של הזדמנויות בפני הפושעים – במיוחד בכל הקשור לגניבת סודות מקצועיים, מידע פנימי וגניבת זהויות. להערכתו, פשעי המחשב המוכרים כיום – למשל, מכירת דיסקים עם תוכנות גנובות – צפויים לדעוך, ככל שהעברת תוכנה תתבצע יותר ויותר דרך הרשת.

 

דונה פיטרסון, ראש יחידת פשעי המחשב של ה-FBI, הזהירה כי התחום החדש שאליו נכנסים פושעים הוא גניבת זהויות, וכי האקרים הצליחו לגנוב לאחרונה כעשרה מיליון דולרים מחברה אחת ומשותפותיה, במהלך סוף שבוע אחד. גניבת זהויות, הזהירו בכנס, מסוגלת "להרוס את חייו של האדם הנפגע".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x