$
הייטק והון סיכון

עמוס בוחניק: MSI קונה 37% מ-SafeSky; "פיתחנו מוצר שישנה את הרפואה העולמית"

SafeSky, בבעלות הישראלים עמוס בוחניק ואריק קליין, שפיתחה מדבקה להתרעה מפני התקפת לב, תכניס כ-370 מיליון דולר מהעסקה ותעביר חלק מפעילותה לישראל, בה תעסיק עשרות עובדים

אסף גלעד 19:3805.07.09

גם חצי אקזיט עשוי להיות עסק רווחי מאוד, כפי שהוכיחו היום (א') ד"ר עמוס בוחניק ואריק קליין, שלדבריהם מכרו 37% מפעילות SafeSky Software שבבעלותם, לסניף הבריטי של תאגיד הענק MSI - מותג ידוע בענף הלפטופים, אך גם בענף המחשוב הארגוני והתעשיות הרפואיות. שווי העסקה כ-370 מיליון דולר, המגלם שווי חברה של כמיליארד דולר.

 

במסגרת העסקה, תהיה ל-MSI זכות לרכוש 20% נוספים, לפי שווי חברה של 5 מיליארד דולר. העסקה תיסגר, ככל הנראה, מחר בלונדון.

 

תאגיד המחשוב MSI רכש למעשה נתח מפעילות הפיתוח של מדבקה,המכונה Lifekeeper, ומתריעה על התקפת לב, כחצי שעה לפני שזאת מתרחשת. המדבקה מפותחת בחברת SafeSky - חברה אנגלית, שמעסיקה בחו"ל כמה עשרות מהנדסים.

 

הדמיה של פעילות LifeKeeper הדמיה של פעילות LifeKeeper

 

לאחרונה הוקם סניף נוסף של חברת SafeSky, בבעלות מלאה של רופא השיניים ואיש העסקים בוחניק, שותף מרכזי בחברת אשד-גרופ, חברת השקעות קטנה מרמת החי"ל בתל אביב, שמארחת את משרדיה הישראליים של חברת SafeSky. בבעלות אשד-גרופ רשת המרפאות"'שיניים".

 

את המשא ומתן מול MSI ניהל ד"ר גבי פיקר, ידידו של בוחניק, רופא השיניים ויועצו האישי של ראש הממשלה נתניהו.

 

"נעביר פעילות מסוימת של SafeSky לישראל ונעסיק כאן עשרות אנשים", אמר ל"כלכליסט" ד"ר עמוס בוחניק, מייסד החברה, שגם לאחר המכירה המשיך לקבל חולים במרפאתו הפרטית בבני ברק. "זה מוצר שישנה את הרפואה העולמית, מאחר והוא חוסך פעולות פולשניות ומייתר את הבדיקות, כפי שהן נערכות היום. עם מוצר כזה, ניתן יהיה לבצע בדיקות, כגון בדיקות סוכר, גם בבית".

 

בנוסף לפיקר, מועסקים בחברה גם חגי הדס, שהתמנה לאחרונה לאחראי על נושא שחרורו של החייל השבוי גלעד שליט, והמתמטיקאי ד"ר אריק קליין, שותפו של ד"ר בוחניק להקמת LifeKeeper, ומנהל הטכנולוגיות בחברה.

 

מוצר דומה פותח בחברת MSI במשך השנה וחצי האחרונות, אלא שנציגי MSI בבריטניה, שהוצגה להם הטכנולוגיה הישראלית הנמצאת בפיתוח כבר כ-8 שנים, פנו להנהלה העולמית של MSI וזו הגיבה במהירות.

 

כך פועל Lifekeeper

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x