$
דו"ח טכנולוגי

טכנולוגי על הבוקר: מייקל שובר את שיאי ההורדות

הפך למוזיקאי הראשון שמכר למעלה ממיליון הורדות בשבוע אחד. וגם: גרינפיס דואגים לאלקטרוניקה ירוקה יותר, ציד פדופילים שמסתבך והאמריקאים עוקבים אחרי הוצאות הממשלה

עידו קינן 11:1402.07.09

לעת בלותו, אומרת המימרה, היתה לו עדנה. במקרה של מייקל ג'קסון, הוא היה צריך למות בשביל זה. אחרי שאיים להקריס את האינטרנט, נתוני מכירות שנמדדו על ידי נילסן סאונדסקאן מגלים שג'קסון היה למוזיקאי הראשון שמכר למעלה ממיליון הורדות בשבוע אחד.

  

אלקטרוניקה ירוקה

 

ארגון הגנת הסביבה גרינפיס הוציא גירסה חדשה של "המדריך לאלקטרוניקה ירוקה יותר", המדרג את מדיניות השמירה על הסביבה של יצרני מחשבים, סלולריים, קונסולות משחקים ומכשירי טלוויזיה. כשאתם מתכוונים לקנות מוצר מהרשימה, שווה להציץ שם אחרי שהשוויתם מפרטים ומחירים כדי לראות אם אתם יכולים גם לחסוך קצת זיהום.

בגרינפיס רוצים אלקטרוניקה נקייה בגרינפיס רוצים אלקטרוניקה נקייה צילום: shutterstock

  

פעם נדרשו אתרי מכירות אמריקאים לגבות מס קניה רק מקונים שבמדינתם יש לאתר נוכחות פיזית, וכדי להימנע מהמס הזה צמצמו את הנוכחות הפיזית שלהם למינימום. אבל המצב הכלכלי הקשה הוביל מספר מדינות בארה"ב לשנות את החוק ולחייב גביית מס מכל תושב שלהן שעושה קניות באינטרנט. כשזה קרה בניו יורק, אמזון תבעה את המדינה על שינוי החוק, אבל הפסידה. עכשיו שונה החוק גם בצפון קרוליינה, רוד איילנד והוואי, ואמזון, שגורסת שהחקיקה מנוגדת לחוקה (ובטח מנוגדת לרווחים שלה), החליטה לעשות ברוגז: היא ביטלה את תוכנית השותפים שלה במדינות אלה, תוכנית שבה אתרים מקבלים עמלה עבור קידום מכירות מוצרים של אמזון. הקרב הבא צפוי בקליפורניה, ערש ההייטק, ששוקלת גם היא את שינוי החקיקה הזה.

  

פדופיליה ברשת

 

ברוס רייזלי בסך הכל רצה להשתתף בספורט האמריקאי הפופולרי של ציד פדופילים באינטרנט. הוא הצטרף לאתר Perverted Justice, שפעיליו התחזו לקטינים באינטרנט ופרסמו פרטים של אנשים שניסו לפתותם באינטרנט. האתר גם שיתף פעולה עם רשת NBC, שיצרה תוכנית טלוויזיה בה פדופילים פותו להגיע למפגש עם הקטינים ושם עומתו עם מעשיהם מול המצלמות, תוכנית ששוחזרה גם בישראל.

 

אחרי שאחד הפעילים השתמש בתמונה של בנו של רייזלי לפיתוי פדופילים, רייזלי פרש מהקבוצה והחל לפעול נגדה. בתגובה, מפעיל האתר, זאבייר וון ארק, התחזה לאישה, פיתה את רייזלי במשך חודשים, קיים איתו סייברסקס ואף צילם אותו מגיע עם פרחים למפגש עם הבחורה. כשהמגזינים ריידאר ורולינג סטון פרסמו כתבות על הקבוצה, ובין השאר כללו פרטים מביכים על רייזלי, הוא דרש להסיר את הכתבות, ומשלא נענה, הפעיל רשת מחשבים שתקפה את האתרים בנסיון להפילם במתקפת DDoS, כמו גם אתר נוסף שפרסם עותק של אחת הכתבות. הוא נעצר והואשם בתקיפת האתרים, ואם יורשע הוא צפוי לעד 10 שנות מאסר וקנס של 250 אלף דולר.

  

חברת טראסטאר תשיק בקרוב טלפון סלולרי חדש. בעוד טלפונים סלולריים מסתמכים על תאים סלולריים לצורך קליטה ושידור, הטלפון של טראסטאר יגובה בקליטה לוויינית היכן שקליטה סלולרית אינה בנמצא, ויעבור בין תאים סלולריים לשידור לווייני בצורה שקופה ומבלי להפריע למהלך השיחה.

  

עוקבים אחרי הוצאות הממשלה

 

סמנכ"ל המידע הפדרלי האמריקאי (יש תפקיד כזה) ויוק קונדרה הודיע שהממשל האמריקאי שדרג את אתר USAspending.gov, שיעקוב אחר הוצאות הממשל על טכנולוגיות מידע, ויפרט את כל החוזים של כל רשויות הממשלה עם חברות גדולות. מטרת האתר היא לספק את המידע הזה לציבור האמריקאי, שיוכל להציגו, לנתחו ולהציע הצעות ייעול. "ספקי תוכנה נותנים הבטחות-יתר ותקציבים מגיעים להוצאות יתר", אמר קונדרה כשהציג את האתר המחודש. "אנחנו מנסים לספק לכם את הכלים לאפשר לעם האמריקאי להראות לנו דרכים טובות יותר". 

 

גוגל הפעילה בעבר שירות נסיוני שאיפשר לאנשים שסוקרו בתקשורת לפרסם תגובה לדברים דרך גוגל ניוז. השירות הזה הופסק במאי בלי הודעה רשמית, כנראה בגלל שלא נעשה בו שימוש רב. החברה מסרה תגובה טכנית לפיה היא בוחנת דרכים להפוך את גוגל ניוז לשימושי יותר, וזה אומר שלפעמים עליה "להעריך מחדש את מאמצינו כדי להבטיח שאנחנו מתמקדים בפיצ'רים הכי הגיוניים עבור משתמשינו".

 

מומחה האבטחה ג'ק ברנבי מחברת ג'וניפר נטוורקס גילה פירצה בדגם מסוים של כספומטים, וביקש להדגימה בכנס ההאקרים ואבטחת המידע Black Hat בסוף יולי. יצרנית הכספומט פנתה לג'וניפר ושכנעה אותה לדחות את ההרצאה. "ג'וניפר מאמינה שחשוב שהמחקר של ג'ק יוצג בפורום ציבורי כדי לקדם את מצב האבטחה", מסרה החברה בהודעה. "עם זאת, יצרנית הכספומטים האמורה הביעה את חששה מפרסום פומבי של ממצאי המחקר לפני שלקוחותיה הגנו על עצמם". החברה מסרה כי היא "החליטה לדחות את המצגת של ג'ק עד לאחר שכל הספקים המושפעים (מהפירצה) יטפלו בבעיות שעלו מהמחקר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x