$
חדשות טכנולוגיה

בשקט בשקט, אינטל נכנסת לשוק התוכנה

אינטל, הידועה כיצרנית השבבים הגדולה בעולם, מעסיקה גם אלפי מתכנתים, ולאחרונה הציגה מערכת הפעלה לסלולרי, הצפויה להתחרות בזו של מיקרוסופט

יוסי גורביץ 14:1426.05.09
אינטל היא יצרנית השבבים הגדולה בעולם, אך מעטים ידעו שהיא גם יצרנית תוכנה: כעת היא משיקה מערכת הפעלה חדשה לטלפונים סלולריים, בשם מובלין (Moblin). כך דיווח אתמול (ב') הניו יורק טיימס.

 

מובלין, המבוססת על מערכת ההפעלה החופשית לינוקס, מציינת שינוי מסוים בגישתה של
אינטל: החברה, שמתהדרת במהנדסיה, מעסיקה צבא קטן של כ-3,000 מתכנתים, ונראה שהיא איננה מסתפקת עוד בתפקיד של יצרנית חומרה. הניו יורק טיימס מעריך שמובלין היא התקפה ישירה על מערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט, שהיא שותפה ותיקה של אינטל.

 

מובלין, שמזכירה במידה מסוימת את חלונות או את מערכת ההפעלה Mac OS X של אפל, בנויה עם זאת יותר לקהל שהתרגל למדיום חברתי. מובלין מתחברת לרשת מיד עם הפעלת המכשיר הסלולרי, הליך שדורש כשבע שניות. בצד המסך מופיע לוח הפגישות של המשתמש, כמו גם תוכנות פופולריות – אבל רוב המסך מוקדש לפעולתם של ידידיו בשלל רשתות חברתיות, תמונות, ומסמכים שפתח לאחרונה.

 

מערכת ההפעלה איננה מוגבלת לתחום הסלולר: מובלין בהחלט מסוגלת להפעיל מחשב. כמו אנדרויד של גוגל, נטבוקים המופעלים באמצעות מובלין צפויים להופיע הקיץ. אינטל רכשה בשנים האחרונות מספר בתי תוכנה, ביניהם חברת OpenedHand שנרכשה ב-2008 ושמתכנתיה אחראים לכתיבת מובלין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x