$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט מוותרת על שימוע, צפויה לקנס

ענקית התוכנה חשודה בעבירה על חוקי ההגבלים העסקיים באירופה בשל הוספת הדפדפן אינטרנט אקספלורר לחלונות, אך היא ויתרה על שימוע לאחר שהתברר שרגולטורים ממדינות האיחוד לא ישתתפו בו

יוסי גורביץ 13:4924.05.09
מיקרוסופט הודיעה שלשום (ו') כי היא מבטלת את השתתפותה בשימוע שנקבע לה על ידי הנציבות האירופית לתחילת יוני. בשימוע אמורה היתה מיקרוסופט לשטוח את טענותיה ולהסביר מדוע, לשיטתה, הוספת הדפדפן אינטרנט אקספלורר למערכת ההפעלה שלה איננה הפרה של חוקי ההגבלים העסקיים. דובר הנציבות
הגדיר את החלטתה של מיקרוסופט כ"מעוררת תמיהה". כך מדווח הניו יורק טיימס. המשמעות היא שמיקרוסופט צפויה להיקנס באופן אוטומטי.

 

מיקרוסופט נימקה את החלטתה בכך שחלק מהרגולטורים מהמדינות האירופיות השונות מיועדים להשתתף בימי הדיון –3 עד 5 ביוני – בכנס עולמי בנושא הפרות הגבלים עסקיים, ולא יוכלו להשתתף גם בשימוע. החברה ניסתה לדחות את השימוע, ונתקלה בסירוב. לדברי מיקרוסופט, השתתפותם של הרגולטורים היתה חשובה, משום שהם עשויים היו לגלות אהדה לטיעוניה של מיקרוסופט, ועצתם היתה עשויה להשפיע על החלטת הנציבות האירופית. בנציבות אמרו בתגובה כי עמדו לשלוח לשימוע את נציבת התחרות של האיחוד, נילי קרוס מהולנד, שהיא "הדרג הבכיר ביותר".

 

בשנת 2004 קבעה הנציבות האירופית שמיקרוסופט השתמשה לרעה בעובדה שמערכת ההפעלה שלה, חלונות, מותקנת על כ-90% מהמחשבים בעולם, כדי לקדם את נגן המוזיקה שלה, המדיה פלייר, ואת מערכת ההפעלה שלה המיועדת לשרתים. היא קנסה את מיקרוסופט, שעד כה שילמה כמיליארד דולר על מאבקה בהחלטה זו. התלונה כנגד הדפדפן אינטרנט אקספלורר הוגשה על ידי יצרנית הדפדפן אופרה, המבוססת בנורבגיה; יצרניות דפדפנים אחרות, כגון גוגל ומוזילה, הצטרפו גם הן לתלונה.

 

לפני כשבועיים, קנס האיחוד האירופי את אינטל בכ-1.44 מיליארדי דולרים, לאחר שמצא כי תלונה שהוגשה נגדה על ידי יצרנית השבבים AMD בשל הפרת חוקי ההגבלים העסקיים מוצדקת. אינטל צפויה לערער על ההחלטה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x