$
חדשות טכנולוגיה

זהירות: מנועי חיפוש מזויפים

מפתחי הווירוסים מצאו שיטה חדשה להטעות גולשים תמימים ולגרום להם להוריד ולהתקין תוכנות מזיקות: בניית מנועי חיפוש פיקטיביים, שהתוצאות הראשונות בהם מפנות לאתרים מסוכנים

צמרת פרנט 17:0607.05.09

עברייני הרשת מצאו שיטה חדשה למשוך גולשים לאתרים מסוכנים ולגרום להם להוריד ולהתקין תוכנות מזיקות: בניית מנועי חיפוש מזויפים. כך מדווחת חברת אבטחת המידע פנדה.

 

השיטה החדשה והמתוחכמת היא חלק מהשימוש הגובר שעושים העבריינים בשיטות של "הנדסה חברתית", כלומר - תמרון

הגולשים לסמוך על אתר מסוים ולהתקין את התוכנות המזיקות בעצמם, במקום לנצל חולשות במערכות האבטחה של המחשב. מפתחי הווירוסים התקדמו מהשלב של אופטימיזציה של מנועי חיפוש - זיהוי מילות חיפוש מבוקשות והעלאת דירוג אתרים מזויפים שמכילים אותן לראש דף התוצאות של גוגל - ליצירת מנועי חיפוש מזויפים. התקדמות זו מעידה על רמת התחכום והמקצועיות של עברייני הרשת.

 

כאשר גולשים עושים שימוש באותם מנועי חיפוש מזויפים בחיפוש אחר מונחים פופולריים כמו "שפעת החזירים", התוצאות שמתקבלות מובילות אותן לאתרי פורנו שמציעים צפייה בסרטונים. על מנת להוריד את הסרטונים, מופיע חלון שדורש מהגולש להתקין גרסה מעודכנת למדיה פלייר, אבל מכיל למעשה וירוס. באותם אתרים אפשר גם למצוא הצעות להתקנת אנטי וירוס מזויף. לטענת פנדה, נתונים שנאספו מאחד ממנועי החיפוש האלה הראו כי 195,000 גולשים נכנסו אליו והשתמשו בו.

 

בפנדה ממליצים לבצע חיפוש אך ורק באמצעות מנועי חיפוש מוכרים ולהימנע מגלישה באתרים שמציעים להוריד לצפייה סרטונים בעלי תוכן מפוקפק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x