• תפריט
הייטק והון סיכון

משרד האוצר חתם על מזכר הבנות עם מיקרוסופט

נציגי החברה יצטרפו לדיונים ממשלתיים בנושא מחשוב פרויקטים. מנכ"ל האוצר ירום אריאב: "מיקרוסופט תוכל לשתף את הממשלה בניסיון ובידע שצברה". אין בהסכם התחייבות של הממשלה לרכוש מערכות ממיקרוסופט

אסף גלעד 15:3707.04.09
מנכ"ל משרד האוצר ירום אריאב והחשב הכללי באוצר שוקי אורן חתמו הבוקר (ג') על מזכר הבנות עם מיקרוסופט ישראל לשיתוף פעולה בפרויקטי מחשוב לשירותים שונים הניתנים לציבור. מזכר ההבנות אינו הסכם מחייב אלא בסיס לשיתוף פעולה עתידי. הסכם ההבנות ייכנס לתוקפו היום, 7 באפריל 2009, ויפקע בסוף חודש מאי 2012.

 

"חשוב לציין כי בעקבות ההליך צפויים להיחתם בעתיד הסכמים דומים עם חברות מסחריות אחרות" , אמר מנכ"ל משרד האוצר ירום אריאב. "מיקרוסופט תוכל לשתף את ממשלת ישראל בניסיון ובידע שצברה ביישומם של פרויקטים לממשל זמין בכל רחבי העולם. אני מקווה שנשכיל לנצל את שיתוף הפעולה על מנת לתמוך במימוש החזון של מינהל ציבורי מודרני בישראל". 

 

החשב הכללי במשרד האוצר, שוקי אורן, הוסיף כי "פעולות מערך ממשל זמין באגף החשב הכללי הוכיחו עצמן כיעילות והכרחיות לממשלה ולציבור. רק בשנה האחרונה גדל היקף העסקאות שביצעו אזרחים דרך אתר Gov.il בכ-76% והועברו תשלומים בסך 6.3 מיליארד שקל דרך האתר".  

 

ממטרות המזכר: להגן על ילדים מניצול באינטרנט

 

מזכר ההבנות נחתם לאחר פרסום מכרז לקבלת מידע מחברות מחשוב בארץ ובעולם על מנת ללמוד מפתרונות שבוצעו בעולם בתחום ממשל זמין ולייצר תוכנית פעולה אסטרטגית לשיפור השירות לאזרח.

מימין: החשכ"ל שוקי אורן, מנכ"ל האוצר ירום אריאב ומנכ"ל מיקרוסופט ישראל דני ימין מימין: החשכ"ל שוקי אורן, מנכ"ל האוצר ירום אריאב ומנכ"ל מיקרוסופט ישראל דני ימין

 

 

ממשרד האוצר נמסר כי יש להם כמה מטרות בייזום הפרויקטים המדוברים: לקדם את ישראל בדירוג "קלות עשיית עסקים" של הבנק העולמי למקום גבוה בעשירייה הראשונה; להפוך את ישראל למובילה בעולם בפיתוח וביישום של רפורמות להפחתת הבירוקרטיה בתהליכים ממשלתיים ובשירותים המשפיעים על אזרחים ועסקים, לקדם את ישראל למקום בעשירייה הראשונה במדד המוכנות העולמי לממשל זמין מטעם האו"ם, לייעל את הקשרים הבין-ממשלתיים כדי לתמוך באמצעים להפחתת הבירוקרטיה; ולהפוך את ישראל למובילה בניתוח של סיכוני אבטחה המאיימים על שירותים ממשלתיים, במניעתם ובתגובה להם.

 

בשלב ראשון יטפלו משרד האוצר ומיקרוסופט בכמה נושאים, כגון הצטרפותה של ישראל למועצת הלקוחות לנושאי תאימות מערכות ותוכנות; שיתוף פעולה בתוכניות להגברת האבטחה של תשתיות ומערכות המידע הממשלתיות; שיתוף פעולה בתוכנית ל"התאוששות מאסון" (DRP); ושיתוף פעולה בהקמת מערכת מעקב למניעת ניצול ילדים (CETS). האחרון הוא כלי תוכנה ייחודי התומך במערכות ממשל וברשויות אכיפה במאמציהם להגן על ילדים מניצול דרך האינטרנט. המערכת מאפשרת לחוקרים ברשויות אכיפה מרובות לשמור מידע, לערוך בו חיפושים ולשתף פעולה בחקירות של ניצול ילדים ומסייעת להם לייעל את מלאכת הזיהוי וההבאה לדין של עבריינים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x