$
אינטרנט

מייקל ארינגטון פורש זמנית מטק-קראנץ' בשל איומים על חייו

לדברי העורך והמנכ"ל של בלוג הטכנולוגיה המוביל, הוא סבל בתקופה האחרונה מאיומים ומתקריות של אלימות מילולית ופיזית

דורה קישינבסקי 13:0728.01.09
הבלוגר מייקל ארינגטון, עורך ומנכ"ל בלוג הטכנולוגיה המוביל TechCrunch, דיווח הלילה כי הוא פורש זמנית מעולם הבלוגינג עקב תקריות חוזרות ונשנות של אלימות מילולית ופיזית כלפיו. בין התקריות, לפי ארינגטון, נכללו גם איומים על חייו.

 

הקים ב2005 את הבלוג שנחשב לשני בחשיבותו בעולם לפי טקנוראטי. ארינגטון הקים ב2005 את הבלוג שנחשב לשני בחשיבותו בעולם לפי טקנוראטי. ארינגטון צילום: ג'וי איטו cc-by
מאז הוקם ביוני 2005, טק-קראנץ' מסקר סטארט-אפים מתחום האינטרנט עם התמקדות בווב 2.0. הפופולריות של הבלוג עלתה בהדרגה והוא הפך לכוח מוביל בתחום, כאשר סיקור חיובי או שלילי בבלוג נחשב לבעל השפעה ממשית על עתידו של הסטארט-אפ המסוקר. לבלוג המקורי הצטרפו גרסאות בצרפתית וביפנית, בלוג הגאדג'טים CrunchGear, בלוג הסלולר MobileCrunch ועוד. מנוע החיפוש טכנוראטי מדרג את טק-קראנץ' כבלוג השני בחשיבותו בעולם, אחרי אתר הפוליטיקה Huffington Post. על פי Google Trends, מבקרים באתר 150,000 אנשים ביום. כ-1.8 מיליון גולשים רשומים לעדכוני ה-RSS של הבלוג.

 

הכתיבה ברשת טק-קראנץ', ובייחוד כתיבתו של ארינגטון, מאופיינת בנימה פסקנית, מלאת בטחון ולא מעונבת. ארינגטון רכש מוניטין של אדם יהיר, ובבלוגים כמו Valleywag, בלוג הרכילות של עמק הסיליקון, הוא אחד הסלבריטאים השנואים ביותר. ארינגטון התלונן בעבר על מכתבי שטנה שקיבל ועל הטרדות מצד סטארט-אפים שחשקו בסיקור. היום כתב בבלוג כי "בכל יום נתון, נכתבות עשרות הערות שליליות באופן קיצוני עלי, על טק-קראנץ' או על אחד מהעובדים שלנו. רוב ההערות הן מהדברים האיומים ביותר שאני יכול לדמיין בן אדם אומר".

 

הקש האחרון, לדברי ארינגטון, התרחש אתמול, כאשר יצא מכנס הטכנולוגיה DLD במינכן ואחד המבקרים האחרים בכנס ניגש אליו וירק בפניו. זאת לאחר שבקיץ שעבר, לפי ארינגטון, התקבלו במשרדי טק-קראנץ' שיחות טלפון מאדם שאיים להרוג את מייקל ארינגטון ואת משפחתו. ארינגטון עירב בעניין את המשטרה ובנוסף שכר צוות אבטחה שישמור עליו, על משפחתו ועל עובדי טק-קראנץ'.

 

כתוצאה מתקריות אלה, כתב ארינגטון, "החלטתי שהדבר הנכון לעשות הוא לצאת לחופשה ולקבל פרספקטיבה טוב יותר על מה שאני עושה בחיי". ארינגטון יפסיק לכתוב בתחילת פברואר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x