שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

הפיראטים פושטים על אמזון

תוסף לפיירפוקס מאפשר למי שגולש בחנות המקוונת להגיע במהירות אל הקובץ הגנוב של התוכן שהוא מעוניין לקנות. האתר שמפיץ את התוסף נפל – כנראה מעומס יתר

יוסי גורביץ 12:1504.12.08
תוסף חדש לדפדפן העצמאי פיירפוקס – Pirates of the Amazon שמו – מאפשר למתקיניו הגולשים בחנות המקוונת אמזון גישה מהירה לקובץ הפיראטי של התוכן שהם מעוניינים לרכוש. כך מדווחים הבלוג טורנטפריק ואתר סינט.

 

גניבת תוכן, עכשיו גם מאמזון גניבת תוכן, עכשיו גם מאמזון
עם התקנת התוסף, מגלה הגולש שבכל עמוד מוצר דיגיטלי של אמזון – בעיקר סרטים, קבצי מוזיקה, ומשחקים – מופיע כפתור שאומר "הורד כאן". לחיצה על הכפתור מובילה את המשתמש לקובץ הביטורנט של המוצר שבו התעניין, המאוכסן על שרתי Pirate's Bay, אתר גניבת התוכן הידוע בעולם, שכבר הסתבך בשערוריות בעבר. כותבי התוסף טוענים שמטרתם היא "לחלק מחדש את העושר" ו"להציג אלטרנטיבה למודל הנוכחי של הפצת תוכן".

 

סינט מציין שהופעתו של התוסף מגיעה ברגע רע-מזל במיוחד: עונת החגים גורמת להצפת מבקרים באתרי הקניות, וחנות המוזיקה של אמזון נחשבת לאחת הזולות ביותר. הצבת אלטרנטיבה להשגת מוזיקה ללא תשלום עשויה לפגוע בה קשות. נכון לשעות אלה, האתר ממנו אפשר להוריד את התוסף נפל – ככל הנראה לא כתוצאה מפעולה משפטית אלא משום שהקישור אליו הגיע במהירות לעמוד הראשי של דיג, דבר שהוביל למספר גדול של כניסות אליו ולקריסתו.

 

תגובת אמזון טרם נמסרה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x