חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט תובעת חצי מיליון שקל מעיריית קריית ים

לטענת התביעה, שהוגשה על ידי איגוד חברות התוכנה, העירייה משתמשת בתוכנות שנרכשו ברישיון שימוש אקדמי. עיריית קרית ים: אנו במו"מ על התשלום

מארק שון 17:2028.10.08

מיקרוסופט תובעת מעיריית קרית ים חצי מיליון שקל בטענה לשימוש בתוכנות שלה ללא רשיון, העתקה והתקנה של תוכנות מקוריות ללא היתר. הבוקר (ג') הוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה בנושא , על ידי ארגון ה-BSA (איגוד חברות התוכנה) בישראל, הנלחם בשם חברות הענק בתופעות הפיראטיות מאז

שנת 1997.

 

הארגון טוען באמצעות עו"ד נעמי אסיא כי משרד חקירות שנשכר לצורך העניין חשף את הפרת הזכויות על ידי העירייה. לטענת התביעה, העירייה משתמשת בתוכנות של מיקרוספט שנרכשו תחת "רישיונות אקדמיים", ואשר מיועדות לשימוש רק במחשבים המשרתים מוסדות חינוך. מיקרוסופט טוענת שעיריית קריית ים הפרה זכויות יוצרים, הפרה סימני מסחר, ופגעה במוניטין שלה. כפיצוי דורשת החברה חצי מיליון שקל.

 

עו"ד אסיא ציינה כי בקרוב יגיש ארגון ה-BSA תביעות נוספות נגד חברות וארגונים אשר ייתפסו מפרים את זכויות היוצרים של חברי הארגון.

 

מדובר עיריית קריית ים נמסר בתגובה: "התביעה עדיין לא בידינו. התוכנות של מיקרוסופט מגיעות לרשויות מקומיות באמצעות חכירה של החברה לאוטומאציה במינהל השלטון המקומי. החברה נמצאת אתנו במו"מ על התשלום, והם מציגים מיצג שווא של שימוש בתוכנות לא חוקיות". עוד נמסר בתגובה, כי "טכנית ניתן להגיד שהשימוש הוא ללא רישיון כי ההתקשרות פגה, אך למעשה מדובר במו"מ על דמי החכירה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x