חדשות טכנולוגיה

אפל מכרה מיליון מכשירי אייפון מהדור החדש בסוף השבוע

סטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל: "נדרשו 74 ימים למכירת מיליון מכשירי האייפון הראשונים (מהדור הקודם) ולכן לאור נתוני המכירות של סופ"ש הראשון למכירת המכשיר, אין ספק שהאייפון החדש זוכה לקבלת פנים נלהבת בעולם"

סוכנויות הידיעות 21:2914.07.08

אפל מכרה בסוף השבוע מיליון מכשירי אייפון חדשים מהדור השלישי - כך מסרה היום (ב') החברה.

 

סטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל, אמר ש"מכשיר האייפון החדש זכה לפתיחה מדהימה", תוך שהוא מתייחס לכך שהמכשיר החדש החל להימכר רק ביום שישי האחרון. "נדרשו 74 ימים למכירת מיליון מכשירי האייפון הראשונים (מהדור הקודם) ולכן (לאור נתוני המכירות של סופ"ש הראשון למכירת המכשיר) אין ספק שהאייפון החדש זוכה לקבלת פנים נלהבת בעולם".

 

האייפון החדש בחנות בסולט לייק סיטי. מכירות למרות התקלות האייפון החדש בחנות בסולט לייק סיטי. מכירות למרות התקלות צילום: בלומברג

 

ג'ובס לא התייחס לבעיות שגרמו לעיכובים ב"שפעול" (אקטיביזציה) של המכשירים עם ספקית הסלולר AT&T. עומס הרוכשים ביום שישי גרם לעומס על שרתי אפל, שגרמו לשרתים של אפל לקרוס ביום שישי עקב עומס הקונים.

 

הדור החדש נמכר בארה"ב ב־200 דולר בהתחייבות לשנתיים אצל ספקית הסלולר AT&T, בדומה לדור הישן. הוא הושק ב־21 מדינות, ובהמשך יגיע לכ־70. אפל מקווה למכור לפחות 10 מיליון יחידות שלו. AT&T דיווחה שמכרה את כל המלאי שסופק לאלפיים סניפיה בארה"ב.

 

מייק אברמסקי, אנליסט RBC קפיטל מרקטס, העריך כי עד סוף הרבעון הראשון של 2009 יימכרו 12.5 מיליון אייפונים חדשים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x