$
חדשות טכנולוגיה

מצלמות המעקב בבריטניה - לא רק נגד טרוריסטים

4.2 מיליון מצלמות במעגל סגור מותקנות בבריטניה, מצלמה על כל 14 תושבים. מתברר שהן משמשות את הרשויות גם למעקב אחר עבירות חניה ולא רק למלחמה בטרור. רוב התושבים דווקא חושבים שזה חיובי

יוסי גורביץ 15:1607.07.08

4.2 מיליון מצלמות במעגל סגור מותקנות ברחבי בריטניה, והופכות אותה למדינה המצולמת ביותר בעולם. הממשלה טוענת שמטרת המצלמות היא לחימה בפשיעה חמורה וטרור, ומציינת כהצדקה את העובדה שמבצעי הפיגועים ברכבת התחתית ב-2005 זוהו באמצעות המצלמות.

 

אבל מסתבר שהממשלה עוקבת לא רק אחרי טרוריסטים או מעורבים בפשעים קשים. בחודש האחרון נקנס תושב בריסטול, פול גריפיתס, ב-320 ליש"ט לאחר שכלב הקולי שלו צולם עושה את צרכיו בציבור. הקנס תפח ל-1,760 ליש"ט משנמנע גריפיתס להתייצב למשפטו.

 

מצלמת אבטחה ליד הביג בן בלונדון. מצלמה על כל 14 תושבים מצלמת אבטחה ליד הביג בן בלונדון. מצלמה על כל 14 תושבים צילום: בלומברג

 

גריפיתס לא לבד: "יו-אס-איי טודיי" מדווח למשל שמועצה מקומית במחוז פול ניסתה לברר אם אחת המשפחות שיקרה באשר למגוריה כדי להכניס ילד לבית ספר יוקרתי (התברר שלא); מועצת מחוז צ'לסי וקנסינגטון בלונדון השתמשה במצלמות כדי לעקוב אחרי אדם שהשתמש בתו הנכה של אמו, והצליחה להביא להרשעתו בעבירות חניה.

 

משרד נציבי המידע, גוף עצמאי, מעריך שבבריטניה יש מצלמת מעקב על כל 14 תושבים, ושהמצב חמור יותר בערים: על פי ההערכות, תושב לונדון ממוצע מצולם כ-300 פעמים ביום.

  

ובכל זאת, מסקר של YouGov שנערך עבור "האקונומיסט" ביוני, עולה שרוב מכריע של תושבי הממלכה המאוחדת תומכים בתפוצה הנרחבת של מצלמות האבטחה. 74% ממשתתפי הסקר ראו בחיוב את העובדה שמספר מצלמות המעקב בבריטניה הוא הגדול ביותר בעולם. רק 22% אמרו כי יש בכך טעם לפגם וסכנה לפרטיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x