שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

קרן בירד תשקיע 11 מיליון דולר בפרויקטים ישראלים-אמריקאיים

הקרן משקיעה בפרויקטים משותפים לחברות בישראליות ובארה"ב, ומשקיעה בחברות מבלי לקבל זכויות בחברות המשתתפות. בפרויקטים: שיתוף פעולה בין פייזר לחברה הישראלית אקסלנז, ובין ג'נרל מוטורס לסטארט-אפ אקטיסייף

אסף גלעד 17:1822.06.08

קרן בירד, הקרן הדו לאומית לשיתוף פעולה תעשייתי ישראל-ארה"ב, אישרה בישיבת חבר הנאמנים השקעות בסך של כ-11 מיליון דולר ב-13 פרויקטים חדשים, שתקציבם הכולל עומד על כ-31 מיליון דולרים. קרן בירד פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות בתחומי הטכנולוגיה השונים, ומסייעת באיתור שותפים אסטרטגיים משתי המדינות, לפיתוח מוצרים משותפים.

 

איתן יודלביץ', מנכ"ל קרן בירד איתן יודלביץ', מנכ"ל קרן בירד

בין השמות הבולטים ניתן להזכיר את ענקית התרופות Pfizer שתשתף פעולה עם חברת הביומד הישראלית אקסלנז (Exalenz), שקיבלה לאחרונה את אישור ה FDA לערכות אבחון מחלות הכבד שפיתחה; את ג'נרל מוטורס שתשתף פעולה עם הסטארט-אפ הישראלי אקטיסייף (Actysafe) לפיתוח וייצור מיני-מכ"ם לרכב; ואת Nexlink שתשתף פעולה עם איירספאן הישראלית בפרויקט לפיתוח טכנולוגית VoIP ייחודית לרשתות WiMax.

 

ברשימת הפרויקטים שאושרו בישיבת חבר הנאמנים האחרונה נכללים שלושה פרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת, בהם פרויקט לשיפור האפקטיביות של מערכות סולריות ופרויקט לייצור אתנול ממקור תאי.

 

קרן בירד תומכת בפרויקטים מבלי לקבל בתמורה זכויות כלשהן בחברות השותפות בפרויקט או בפרויקט עצמו. הקרן תומכת בסכום של עד 50% מתקציב הפרויקט, החל בשלבי המחקר והפיתוח וכלה בשלבי המכירה והשיווק הראשוניים. הקרן משתתפת בסיכון ואינה דורשת את החזר ההשקעה במקרים שבהם הפרויקט לא הגיע לשלב המכירות. קרן בירד עובדת בשיתוף מלא עם לשכת המדען הראשי של משרד התמ"ת בישראל ועם המכון הלאומי לטכנולוגיה ותקנים של ארה"ב (NIST).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x