חדשות טכנולוגיה

משרד התקשורת אישר לייבא את האייפון החדש לישראל

האייפון דור שלישי לא יגיע לישראל דרך היבואנית הרשמית של אפל, אבל משרד התקשורת כבר מאשר לייבאו באופן פרטי

עידו קינן 16:5118.06.08

הטלפון הסלולרי החדש של אפל, הכולל תמיכה בדור שלישי ו-GPS, יושק ב-11 ביולי בעשרות מדינות בעולם – אך לא בישראל. עם זאת, משרד התקשורת הישראלי כבר החליט להתיר ייבוא פרטי שלו לישראל. דובר המשרד, יחיאל שבי, אמר ל"כלכליסט" כי המשרד בחן את המפרט הטכני של האייפון החדש ואישר להשתמש בו בארץ. לדבריו, "ניתן לייבא באופן אישי מכשיר אייפון אחד בלבד מהדור השלישי שעליו הכריזה אפל".

 

מי שיקנה אייפון לייבוא אישי יצטרך גם לשלם עליו מכס, לפרוץ אותו לשימוש ברשתות הסלולר המקומיות ולהתקין עליו טלאי תוכנה שיאפשר לו לעבוד בעברית.  

האייפון החדש האייפון החדש צילום: בלומברג

 

השבוע פורסם כי רשת באג מתכוונת למכור מכשירי אייפון דור שלישי בחנותה העתידית בנתב"ג, אולם במשרד התקשורת אומרים שבאג לא הגישה בקשה לייבוא מסחרי של המכשיר, וממילא לא נתן המשרד אף אישור כזה. בבאג סירבו להגיב לשאלות בנושא.

  

מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, הציג לראשונה את האייפון החדש בוועידת המפתחים של החברה, שהתקיימה ב-9 ביוני בקליפורניה. האייפון החדש יעבוד על רשתות סלולר דור שלישי, ויהיה דק יותר ומהיר יותר מהאייפון הראשון. כמו כן, הוא יעלה בארה"ב כ-200 דולר עם התחייבות לשנתיים לספק הסלולר AT&T, זאת לעומת האייפון המקורי, שעלה בתחילה 600 דולר וחודשיים לאחר מכן ירד מחירו ל-400 דולר.

 

רוב הטלפונים הסלולריים בישראל מיובאים ונמכרים על ידי ספקיות הסלולר, ומיעוטם מיובאים על ידי משווקים או על ידי אזרחים לשימוש אישי. כל דגם של טלפון סלולרי שנכנס לישראל חייב באישור משרד התקשורת, שבודק אם הוא לא מפריע לתדרים אחרים ולא פוגע ברשתות הסלולריות.

 

בעבר בחן המשרד את הדור הראשון של אייפון ואישר לייבא אותו לשימוש אישי, וכן התיר לחברת רמפל לייבא 600 מכשירים למטרות מסחריות. בסלקום טוענים שבקרב מנוייהם יש 6000 אייפונים פעילים, ובאורנג' אומרים שאצלם יש כ-12,000 מכשירים. ג'ובס סיפר בוועידה של אפל כי עד כה מכרה החברה 6 מיליון מכשירים, וכי היעד שלה הוא למכור השנה 10 מיליון מכשירים נוספים בכל רחבי העולם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x