$
אינטרנט

קטנוניסט: מהדורת 28/05/2008

עידו קינן 00:0028.05.08

נעים באוזן, נעים בזאפ

 

חברת א.ב. אדר אמיתי מבני ברק, שמפעילה אתר בשם תוכי למכירת מוצרי אלקטרוניקה, מציעה מתנה למי שייתן לה דירוג חיובי בזאפ, אתר השוואת מחירים. זאפ מאפשר לגולשים לתת ציון מילולי ומספרי לחנויות רשת שונות, וצרכנים רבים נעזרים בו בעת רכישת מוצרים ברשת. מי שרוכש מוצר בתוכי מקבל גם פתק המבטיח כי "לכל מדרג תישלח מתנה בדואר - אוזניות כפתור של חברת סוני". תוכי זוכה בזאפ כמעט אך ורק לביקורות חיוביות, עם ציון ממוצע של 5 מתוך 5. "אנשים מתעצלים לרשום דברים טובים", מנמק את השיטה אלי אמיתי, מפעיל תוכי. לדבריו, זאפ אסרה עליו להבטיח מתנות באתר עצמו, אך "בדף שאני שולח לבן אדם אני יכול לעשות מה שאני רוצה". בזאפ לא אוהבים את השיטה הזו: "חברת זאפ מעודדת את הגולשים לשלוח אליה חוות דעת מכל סוג שהוא", נמסר מהחברה בתגובה. "עם זאת, אנו לא מתירים מתן תמורה בגין חוות דעת על ידי החנויות".

 

________________________________________

 

 

עברי ואיכותי

 

זו השנה הרביעית ברציפות שהבלוגר הוותיק אורי קציר מקבץ את רשימת 25 הבלוגים העבריים המוצלחים ביותר. שווה מבט.

 

________________________________________

 

סדר עולמי חדש

מפות העולם באתר המועצה לביטחון לאומי מפות העולם באתר המועצה לביטחון לאומי צילומי מסך מאתר nsc.gov.il

 

המועצה לביטחון לאומי אמונה בין השאר על פרסום אזהרות מסע למטיילים ישראלים. באחרונה פרסמה המועצה באתרה אזהרה מפני נסיעה למדינת ג’אמו וקשמיר שבהודו. אבל הקורא עמיחי גור מציין שבמפת הודו שמופיעה באתר (שהועתקה מאתר ה־CIA), הוכנסה בשוגג גם מדינת פונג'אב כמסוכנת למבקרים ישראלים. אבל הטעות המביכה באמת של המב"ל נמצאת ממש בכניסה לאתר: שער האתר מציג תמונה של אנשים בחמ"ל מפואר, גלובוס ומפה של העולם. בגרסה האנגלית של האתר מופיעה אותה תמונה בהיפוך ראי, שהפך גם את כיווני היבשות, והעביר את אמריקה למזרח ואת אסיה למערב. אלו הפנים שמציגה ישראל לכל גולש מהעולם שייקלע לאתר הממלכתי הזה.  

 

__________________

 

יקיצה מאוחרת בגוגל

 

בסוף מרץ עברה ישראל לשעון קיץ. בגוגל כנראה לא שמעו על זה: בעוד ישראל נמצאת היום באיזור זמן GMT+3, אזור הזמן "תל אביב" בחשבונות גוגל נמצא ב־GMT+2.

 

________________________________________ 

 

משחקים בחתן וכלה

 

ובפינתנו "הצעות נישואים של גיקים": ברני, גיק אמריקאי, נתן לחברתו טאמי קונסולת משחקים של נינטנדו בצירוף המשחק האהוב עליה, ביג'ולד. זהו משחק דמוי טטריס, וכדי לנצח בו יש למצוא על המסך אבני חן ויהלומים הזהים זה לזה. כשהחלה טאמי לשחק, התרוקן לפתע המסך והופיעה עליו טבעת. "זו טבעת!", אמרה טאמי. ברני כרע על ברכיו, אמר "התינשאי לי?", ושלף טבעת זהב אמיתית שבמרכזה אבן חן שלוטשה כך שתראה כמו האבנים שבמשחק. טאמי אמרה כן.

 

הבלוג של ברני, הגיק הרומנטי. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x