שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

מרוויחים מהבלוג? מס הכנסה חייב לכם כסף

מפעילת פודקאסט בארה"ב דרשה ממס ההכנסה האמריקאי להכיר בקונדומים שרכשה כהוצאה מוכרת. האם בלוגר ישראלי המרוויח כסף מהבלוג ומצהיר עליו לרשויות המס לקוות שיכירו בהוצאותיו כהוצאה מוכרת? מסתבר שכן

יוסי גורביץ 18:4628.04.08

אנקה רודג'ר, מפעילת פודקאסט בשם Soccergirl Incorporated, דרשה לאחרונה ממס ההכנסה האמריקאי להכיר בקונדומים שרכשה כהוצאה מוכרת. רודג'ר מדווחת בעיקר על נושאים מיניים בפודקאסט, שהכניס לה 22 אלף דולר בשנה האחרונה. "הקונדומים הם הוצאה עסקית", סיפרה אנקה למגזין "וויירד".

 

האם יכול בלוגר ישראלי לקוות שיכירו בבזבוזיו כהוצאה מוכרת? מסתבר שכן. עו"ד ד"ר משה שקל, מומחה למיסוי, מסביר שהעירוב בין הפרטי לאישי בבלוג לא מפריע לקבל החזרי מס. "אין הוצאה פרטית שהיא גם הוצאה עסקית", הוא מסביר, "אם יש לך הכנסה כתוצאה מההוצאה, ההוצאה מפסיקה להיות פרטית והופכת לעסקית".

 

אם, למשל, בלוגר רוכש ספר בישול, כותב עליו ביקורת, והביקורת הזו מניבה הכנסות, ספר הבישול הוא הוצאה מוכרת. רואה החשבון מיכאל בר לבב ממשרד רואי החשבון טננבאום בר לבב ושות' מאשר: "אם ההוצאה מניבה הכנסה, אין שום בעיה לרשום אותה כהוצאה. אם נשתמש בדוגמת ספר הבישול, הבלוגר לא יידרש אפילו להוכיח שעצם הכתיבה על ספר הבישול הביאה לו הכנסה; די יהיה להראות שהבלוג מניב הכנסה, ושהוא כתב על ספר הבישול".

 

שוקי גלילי. לא מבקש חשבוניות שוקי גלילי. לא מבקש חשבוניות צילום: בועז אופנהיים

רוב הבלוגים הישראלים עדיין לא מרוויחים כסף רב, אבל יש כבר לא מעט בלוגים שמייצרים זרם הכנסות קבוע. "חומוס להמונים" (humus101.com), בלוג החומוס הפופולרי של העיתונאי שוקי גלילי, מציג פרסומות אד-סנס של גוגל ומניב רווחים. גלילי מעדיף לא לנקוב בסכומים המדויקים, אך מציין שהרווחים נמצאים בעלייה מתמדת. הוא מדווח לרשות המס על הכנסותיו והוצאותיו על הבלוג. עד כה הוא ביקש החזרים ממס הכנסה על הוצאות ניהול שוטף, כגון תשלום לחברת השרתים המארחת את הבלוג, אך לא על ארוחות החומוס עצמן. "אני לא נוהג לבקש חשבוניות בחומוסיות", אומר גלילי, "אבל עם כמויות החומוס שאני אוכל, אולי כדאי שאתחיל לעשות זאת".

 

ורודג'ר? היא עדיין לא קיבלה תשובה מרשויות המס האמריקאיות, אבל היא לא מודאגת. "אם מס הכנסה יתעקש בנושא הקונדומים", היא אומרת, "אראה להם בדיוק מה עשיתי איתם בבלוג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x