• תפריט
שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כושר

מקלות בגלגלים: ספר מרתק על הטור דה פראנס

ספר חדש על הטור דה פראנס של 1928 ממחיש את הדרמה האכזרית שאיתה מתמודד כל ספורטאי

סיון אבוקאי 08:2816.01.18

זה סיפור על קבוצת רוכבים מניו זילנד ומאוסטרליה שהשתתפה בטור דה פראנס של 1928. היו להם אופניים רעועים, טכניקה מסורבלת, הם זכו ליחס עוין מסביבתם ורכבו לצד יריבים צרפתים שהתנכרו להם וכינו את מופע הרכיבה שלהם כ"בידור אכזרי". רוכבי האופניים שבינינו, או לפחות חובבי הספורט, מיד יזדהו עם המתואר בספר החדש "המייל הבלתי נראה" מאת דיוויד קובנטרי (ידיעות ספרים, 98 שקל): עם המורכבות הכרוכה בתחרות ארוכה, קללת הצמיג המפונצ’ר, הקנאה בספורטאים הצעירים, החברויות הנרקמות במשך שעות ארוכות של אימון, הניסיון לשמור על הריכוז הקדוש בתחרות והציפייה להיתקל בעיניים אוהדות בסיומה.

 

הספר הספר

 

ככל שהתחרות מתקדמת, כך גובר הקושי הגופני (“מה יש בהן, בצורות שעצם ושריר יוצרים תחת העור? למה כל זה מוריד אותי לדרגת המלך הגדול של מבזבזי הזמן?", מצוטט בספר אחד הרוכבים), ולצדם קשיים נפשיים שמעלים באחד הרוכבים זיכרונות קשים ממלחמת העולם הראשונה. כשהוא מגיע עם קבוצתו לרכוב באתרים שבהם התנהלו הקרבות רק שנים אחדות לפני כן, עולה השאלה האם הגיבור יצליח לגבור על הטראומה ולחצות אותם עתה כספורטאי, האם יגיע לקו הגמר או שמא יוותר על הכל?

 

הספר לא עוסק רק ברגעי התהילה של חיי הספורטאים אלא מעביר את הגיבורים, ואיתם את הקוראים, תהליך של התבוננות פנימית הנובעת מהתמודדות עם קשיים גופניים ונפשיים יוצאי דופן המציבים אותם בדילמות קיומיות, מנת חלקו של כל אדם. לא חייבים להיות ספורטאים כדי לקרוא ולהזדהות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x