סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
נס ומיקרוסופט יקימו את הענן של כללית בעלות של כ-150 מיליון שקל

תשתיות הענן שיקימו נס ומיקרוסופט נועדו לתת מענה למוסדות השונים בכללית ובהם 14 בתי חולים, כ-1,500 מרפאות בקהילה וכן חברות הבת של כללית

חברת נס מקבוצת חילן, יחד עם אזור (Azure), שירות הענן של מיקרוסופט, נבחרו על ידי קופת חולים כללית להקמת הענן של הקופה. שווי המכרז מוערך בכ-100-150 מיליון שקל. כזכור מיקרוסופט הפסידה לאחרונה במכרז הענן הגדול של ממשלת ישראל כך שבחירתה כאן היתה נחמה קלה עבורה.
לכלכליסט נודע שלמכרז לא ניגשו אינטגרטורים אשר שיתפו פעולה עם הזוכות במכרז הענן הממשלתי "נימבוס" - אמזון וגוגל - אף שעמדו בכל הקריטריונים הטכניים. בסופו של תהליך למכרז הוגשה רק המעטפה של נס לאחר שכ-7 אינטגרטורים בחנו את האפשרות להשתתף בו.

1 צפייה בגלריה
שירותי בריאות כללית קופת חולים כללית נתניה
שירותי בריאות כללית קופת חולים כללית נתניה
קופת חולים כללית בנתניה
(צילום: יאיר שגיא)

לכללית יש -4.7 מיליון לקוחות בישראל, שיקבלו גישה למגוון שירותים דיגיטליים מתקדמים ומאובטחים. הפרויקט יחל כבר בשבועות הקרובים. תשתיות הענן שיקימו נס ומיקרוסופט נועדו לתת מענה למוסדות השונים בכללית הנמצאים בפריסה גיאוגרפית רחבת היקף במדינה ובהם: 14 בתי חולים, כ-1,500 מרפאות בקהילה וכן חברות הבת של כללית.
בשלב הראשון שיימשך עד 27 חודשים תשתמש כללית בשירותי הענן של מיקרוסופט מעבר לים, כאשר בשלב זה שום מידע שכולל פרטי חולה לא יעלה לענן . עם הקמת הענן של החברה בישראל והעברת כל המידע אליו תעביר אליו כללית מידע נוסף. במסגרת השירותים, תעמיד נס מרכז תמיכה לשירותי ענן עבור כללית ואף תיתן לכללית כלים מובילים לניהול, ניטור וביצוע אופטימיזציה של שירותי הענן. כמו כן, תעמיד החברה צוותים טכנולוגיים מובילים לתכנון וביצוע הפרויקטים השונים.
השירותים אותם תקבל כללית במסגרת המכרז מהווים תוספת לפתרונות מיקרוסופט המוטמעים כבר בכללית, כגון Office 365, פלטפורמת הפיתוח Power Apps המיועדת לפיתוח ללא ידע בתכנות (Low Code/No Code), פריסה רחבה של פלטפורמת Teams ועוד.