סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מגזין עצמאות 4.5.22 עמי גל מנכל ושותף מייסד SQREAM
עמי גל מנכל ושותף מייסד SQREAM ( צילום: אופיר הראל)

הגל נמשך: חברת SQream מפטרת 18% מכוח האדם שלה

החברה שפיתחה מסד נתונים המאפשר לחברות לנתח כמויות מידע עצומות במהירות גבוהה גייסה עד כה 77 מיליון דולר. המנכ"ל והמייסד-שותף עמי גל: "אני שולח הביתה אנשים מאוד מוכשרים שהרימו אותנו למקום הכי גבוה ואסייע להם ככל יכולתי"

החברה הישראלית SQream מפטרת 30 מתוך 170 עובדיה - רובם בישראל. הפיטורים הם רוחביים ולא מתמקדים במחלקה מסויימת.
החברה מפעילה מסד נתונים אנליטי מבוסס SQL שמאפשר לחברות לנתח כמות מידע גדולה פי 20 מפתרונות קודמים, במהירות גבוהה פי 100 ובעלויות של עשירית ביחס למסדי נתונים מקבילים. החברה נוסדה ב-2010 על ידי עמי גל וקוסטיה וראקין, ועד היום גייסה 77 מיליון דולר. בין משקיעיה: הענקית הסינית עליבאבא, מנגרוב, קרן ההשקעות של משפחת שוסטרמן, האנקו ונצ'ר קפיטל ובלאמברג קפיטל.
לחברה יש צבר הזמנות משמעותי והרכישה של פנופלי בשנה שעברה מתקדמת היטב אבל היא מתחרה כיום בסנופלייק, באמזון, באורקל ובענקיות אחרות. לאחרונה, היא נאלצת להתאים את עצמה במהירות למצב החדש, בו היא נדרשת להגיע לאיזון.
"אנחנו ממוקדים בהכנסות וייצור שלהן מלקוחות חדשים וקיימים", אומר עמי גל, מייסד החברה. "העובדים שאנחנו נפרדים מהם אלה אנשים שהיו חלק משמעותי מההצלחה שלנו בשנים האחרונות וקשה לי מאוד לעשות את זה. אני שולח הביתה אנשים מאוד מוכשרים שהרימו אותנו למקום הכי גבוה ואסייע להם ככל יכולתי".