סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

שטראוס וטרגט גלובל משקיעות בחברת הפודטק הישראלית Imagindairy

חברת Imagindairy, שפיתחה טכנולוגיה לייצור חלבוני חלב מתורבת, הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד עם תוספת של 15 מיליון דולר. בנובמבר האחרון הודיעה החברה על גיוס סיד של 13 מיליון דולר, ויחד עם ההשקעה הנוכחית מסתכם סבב הסיד ב-28 מיליון דולר

חברת הפודטק Imagindairy, שפיתחה טכנולוגיה לייצור חלבוני חלב מתורבת, הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד עם תוספת של 15 מיליון דולר. בנובמבר האחרון הודיעה החברה על גיוס סיד של 13 מיליון דולר, ויחד עם ההשקעה הנוכחית מסתכם סבב הסיד ב-28 מיליון דולר. את הגיוס הנוכחי הובילה הקרן Target Global והשתתפו בו קבוצת שטראוס, Emerald Ventures, Green Circle FoodTech Ventures Fund, Collaborative Fund, New Climate Ventures ו-FoodSparks.


לדברי ד"ר אייל אפרגן, מייסד ומנכ"ל Imagindairy, "השקעת ההון הנוכחית תאפשר לנו לקדם את החזון שלנו לייצור מסחרי של חלב שמקורו אינו מן החי, ולהופכו למציאות יומיומית". עוד הוסיף אפרגן כי תעשיית החלב העולמית מגלגלת מאות מיליארדי דולרים מדי שנה, אך תעשייה זו טומנת בחובה נזק סביבתי אדיר לכדור הארץ: "הפתרון שלנו משנה את כללי המשחק לחלוטין ופותח עולם חדש של אפשרויות המתבססות על חלבון איכותי בעל פונקציונליות גבוהה".
1 צפייה בגלריה
מייסדי Imagindary אייל איפרגן תמיר טולר
מייסדי Imagindary אייל איפרגן תמיר טולר
מייסדי Imagindary אייל איפרגן ותמיר טולר
(צילום: רמי שלוש)
החברה פיתחה טכנולוגיה לייצור חלבוני חלב ללא פרות המאפשרת לה להשתמש בתהליכי תסיסה טבעיים של פטריות ושמרים המשמשים היום בתעשיית המזון, ובאמצעותם לייצר חלבוני חלב הזהים לאלו המצויים בחלב פרה. חלבוני החלב המופקים בשיטה זו זהים לאלו ממקור בקר בטעמם, במרקמם ובפונקציונאליות שלהם, כך שניתן באמצעותם להכין מגוון רחב של מוצרי חלב. המוצרים הללו גם נטולי כולסטרול, לקטוז, הורמונים ואנטיביוטיקה מחד, ומאידך הינם בעלי ערכים תזונתיים דומים לחלב. כמו כן, הטכנולוגיה מאפשרת ייצור בר קיימא כך שהנטל על המערכת האקולוגית מופחת משמעותית והפגיעה בבע"ח נמנעת.