סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

יוניט-קורן
חברת הפינטק הישראלית Unit גייסה 100 מיליון דולר והגיעה לשווי של 1.2 מיליארד דולר

החברה שהוקמה בסוף 2019 פיתחה פלטפורמה המאפשרת לחברות טכנולוגיה לשלב במוצרים שלהן שירותים פיננסיים מגוונים באופן יעיל, מהיר ומאובטח. איתי דמתי, מייסד שותף ומנכ"ל: "אנחנו לא מרגישים שזה מושך אש לקבל שווי כזה בתקופה כזאת. להפך: זה מדליה"

חברת הפינטק הישראלית יוניט (Unit) השלימה סבב גיוס C בהיקף של 100 מיליון דולר בהובלת קרן אינסייט ובהשתתפות המשקיעים הקיימים קרן אקסל, Better Tomorrow Ventures, קרן Aleph, פלוריש ונצ'רס ו-TLV Partners, ומשקיעים חדשים Moving Capital ו-Stepstone. סבב הגיוס החדש נעשה על פי שווי של 1.2 מיליארד דולר ומביא את סך ההשקעה בחברה מאז הקמתה ל-169.6 מיליון דולר. יוניט היא החברה הראשונה בעולם בתחום פעילותה (Banking as a service) שהגיעה לשווי של יותר ממיליארד דולר. הכנסות של יוניט עדיין אינן גבוהות ויגיעו בחודשים הקרובים למספר דו-ספרתי.
החברה, שהוקמה בסוף 2019 על ידי איתי דמתי (מנכ"ל) ודורון סומך (CTO), מפתחת פלטפורמה המאפשרת לחברות טכנולוגיה לשלב במוצרים שלהן שירותים פיננסיים, כולל יצירת חשבונות בנק, כרטיסים, שליחת וקבלת תשלומים, מתן הלוואות ועוד, באופן מהיר, יעיל, אמין ומאובטח. תהליך ההטמעה נמשך שבועות בודדים, חוסך לחברות את הצורך להתמודד עם הרגולציה הסבוכה בתחומים הפיננסיים ומאפשר להן להנות מהגנה מפני מתקפות סייבר ומניעת הונאות.
בשנה האחרונה רשמה יוניט צמיחה של מאות אחוזים וכיום היא משרתת יותר מ-140 לקוחות, בהם חברות טכנולוגיה ופינטק מובילות כמו AngelList, HoneyBook, Veryable, Roofstock Hearth ו- Benepass. בחצי השנה האחרונה החברה הנפיקה יותר מ-430 אלף כרטיסים ליותר מ-330 אלף לקוחות קצה, קצב העסקאות המבוצעות באמצעות הפלטפורמה הוכפל פי 7 והיקף העסקאות השנתי הגיע ל-2.6 מיליארד דולר. כספי ההשקעה ישמשו להכפלת מספר העובדים השנה, בדגש על הרחבת מרכז הפיתוח בישראל ועל הרחבת סל המוצרים, לרבות מתן הלוואות והשקת כרטיסי אשראי לעסקים.
1 צפייה בגלריה
דורון סומך ו איתי דמתי מייסדי Unit
דורון סומך ו איתי דמתי מייסדי Unit
דורון סומך ואיתי דמתי, מייסדי Unit
(צילום: Unit)
"אנחנו לא מרגישים שזה מושך אש לקבל שווי כזה בתקופה לא קלה", אומר דמתי לכלכליסט. "להפך: זה סוג של מדליה לגייס בשווי גבוה בתקופה כזאת. אנחנו חושבים שהתחום של שירותים פיננסים נמצא בשינוי היסטורי ובתור סוג של מערכת הפעלה לכסף נסייע לכל מוצר תוכנה לשלב מוצרים כאלה. בטווח הארוך יש לנו עשרות אלפי לקוחות. בקטגוריה שלנו יש תחרות, לא המצאנו את התחום. אפשר למצוא שם, לדוגמה, את ענקית הפינטק האמריקאית סטרייפ, שמוערכת ב-90 מיליארד דולר, שנכנסה לזה לאחרונה. האמת היא שחששנו מזה מאוד, אבל יוניט יותר גדולה מסטריים בתחום של בנקאות כשירות".