סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

הבית של המתכנתים העצמאיים: A.Team גייסה 55 מיליון דולר

החברה הישראלית שנוסדה ב-2019 פיתחה פלטפורמה עבור מתכנתים שמעדיפים לעבוד מחוץ למסגרת של חברה או ארגון ולבחור בעצמם את הפרויקטים. המערכת מקשרת אותם לחברות שזקוקות לפיתוח מוצר מהיר ובכך מעיילת ומזרזת מאוד את התהליך

חברת A.Team, שפיתחה פלטפורמה המאפשרת לסטארט-אפים ולארגונים להרכיב צוותי מוצר וטכנולוגיה באופן מיידי, גייסה 55 מיליון דולר בסבב A. הפיתרון של החברה מאפשר לבוני מוצר (מפתחים, מהנדסים, מנהלי מוצר, מעצבים, מדעני נתונים ואנשי שיווק) שמעוניינים לעבוד בהיקף העבודה המתאים להם, תוך בחירת פרויקטים כרצונם, ולהציע את שירותיהם עבור משימות טכנולוגיות ומוצריות של חברות המעוניינות להאיץ את פיתוח המוצר שלהן.
הפלטפורמה של A.Team בנויה כרשת סגורה עבור בוני המוצר שיכולים להחליט על אילו משימות ירצו לעבוד - בין אם כחלק מצוות בחברה ובין אם כצוות עצמאי. באופן הזה, חברות יכולות להגדיל או להקטין את הצוות שלהן בהתאם למומחיות או להיקף העבודה הנדרשים במהלך כל שלב נתון של פיתוח המוצר, ובכך לפעול באופן יעיל וגמיש.
החברה נוסדה בשנת 2019 על ידי רפאל אוזן, יזם ומייסד בילגארד שנמכרה לפרוספר ב-2015, המכהן כמנכ"ל החברה, ועל ידי קובי מצרי, שהיה בעבר יועץ בכיר ומנהל בחברת הייעוץ מקינזי ניו יורק ומכהן כיום כסמנכ"ל התפעול של החברה (COO). השניים הכירו במהלך שירותם הצבאי כקצינים ב 8200. בכירי החברה, בה מועסקים כיום 73 עובדים בניו יורק ובתל אביב, כוללים יוצאי Apple, Fiverr, Upwork ועוד. הקהילה שנוצרה סביבה מונה יותר מ-4,000 בוני מוצר מרחבי העולם, שמגיעים מחברות כמו פייסבוק, גוגל ו-SpaceX.
1 צפייה בגלריה
רפאל אוזן וקובי מצרי, מייסדי A.team
רפאל אוזן וקובי מצרי, מייסדי A.team
רפאל אוזן וקובי מצרי, מייסדי A.team
(צילום: קווין דמינג)
בשיחה עם כלכליסט אומר אוזן: "הרבה אנשים יוצאים מהמבנים הנוקשים של חברות כדי שיהיה להם חופש פעולה. כשיש בעיות קשות צריך צוות של אנשים שיכולים לפתור את הבעיה. ככה פותרים בעיות בעולם הטכנולוגיה של היום - ולכן בנינו פלטפורמה שמאפשרת לבנות צוותים מבוססי ענן".
את סבב הגיוס הנוכחי הובילו Tiger Global ,Insight Partners ו-Spruce Capital Partners, והוא מביא את סך המימון שגייסה החברה לסך כולל של 60 מיליון דולר, עם השקעה קודמת של 5 מיליון דולר שגויסו בסבב הסיד, שהובל על ידי NFX בשיתוף עם Box Group, Village Global ומובילי דעה כמו דן אריאלי, אדם גרנט ועוד. לדברי גיגי לוי-וייס, הבעלים של NFX, "בעולם שבו קצב החדשנות חיוני להצלחה, A.Team מחברת בין טובי צוותי הפיתוח בעולם לחברות המובילות כדי לבנות מוצרים טוב ומהר יותר".
הסבב יאפשר לחברה לשרת חברות נוספות שנמצאות ברשימת ההמתנה שלה ולתמוך בצמיחתה, תוך השקעה ביצירת אקוסיסטם עבור בוני מוצר ברחבי העולם ושילוב טכנולוגיות מדעי ההתנהגות שיסייעו בבניית צוותים מיומנים מרחוק.