סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

ועידת ניו יורק
אילו סטארט-אפים יובילו את ההייטק הישראלי בשנים הקרובות?

בוועידת Mind the Tech New York של כלכליסט ובנק לאומי, שתערך בין ה-15 ל-17 בנובמבר ותתקיים זו השנה החמישית, תחשוף קרן קומרה קפיטל את דירוג עשר החברות שעברו את תקופת הקורונה בצורה המרשימה ביותר - והן בעלות הפוטנציאל הגבוה ביותר להיות מובילות שוק בתחומן. ארז שחר, מנהל שותף בקומרה קפיטל: "מזמינים את החברות להתמודד על התואר"

בכמעט השנתיים שחלפו מאז פרוץ מגפת הקורונה רשם סקטור ההייטק הישראלי תקופת צמיחה משמעותית ומרשימה. עכשיו, מגיע הזמן לחשוף מי הסטארט-אפים שעברו את התקופה בצורה המרשימה ביותר, ועתידים לעמוד בחזית התעשייה בשנים הקרובות.
בוועידת Mind the Tech New York של כלכליסט ובנק לאומי, שתערך בין ה-15 ל-17 בנובמבר ותתקיים זו השנה החמישית ברציפות, תחשוף קרן קומרה קפיטל את דירוג עשר החברות בעלות הפוטנציאל הגבוה להיות מובילות שוק בתחומן. הדירוג מבקש לחשוף חברות טכנולוגיה ישראליות חדשניות, הצומחות במהירות והופכות למובילות בתחומן.
ועידת Mind The Tech NY של כלכליסט ובנק לאומי היא מהאירועים הבולטים והחשובים של תעשיית ההייטק המקומית, שמביאה בהצלחה למקום אחד יזמים, משקיעים ושותפים עסקיים מישראל ומארה"ב לשלושה ימים של מינגלינג ופיתוח עסקי. השנה, כמו בשנתיים הקודמות וכחלק מהחזון למצב את הוועידה כנקודת פריצה משמעותית לחברות בשלבים שונים, תציג קומרה קפיטל את המדד המעודכן שישים בקדמת הבמה חברות שנמצאות על סף התרחבות משמעותית.
"החברות הישראליות מדביקות את הפערים מול החברות בעמק הסיליקון. חשוב לבחון את קצב המכירות השנתי (ARR) של החברות, שהוא מדד משמעותי לאיתנות וליכולת להפוך למובילת שוק גלובלית", אמר ארז שחר, מנהל שותף בקומרה קפיטל. "בשעה שישראל מתגאה בעשרות חברות יוניקורן מקומיות ואשכול גדול של חברות שמצויות בצמיחה מואצת, חשוב להמשיך, לטפח ולתמוך בדור הבא של החברות בצמיחה. אנחנו שמחים לפרסם את דירוג החברות, ומזמינים את החברות להתמודד על התואר".
הרשימה תפורסם כחלק מסיקור הכנס, והחברות שייכנסו לדירוג יזכו, בין השאר, לסיקור תקשורתי כחלק מפרסום הרשימה, להשתתפות חינמית באירועי הוועידה, וגם לגישה לרשת עולמית של משקיעים ולרשת של מנכ"לים בולטים בחברות צמיחה אחרות.
בין החברות שנכללו בדירוג הקודם, שפורסם בוועידת ניו יורק ב-2019, נמנות Snappy, שהשלימה במאי שעבר גיוס של 70 מיליון דולר - תשעה חודשים אחרי שגייסה 25 מיליון דולר - והשנה מנכ"לית החברה גם תופיע על הבמה בין דוברי הוועידה; VIM, שגייסה במאי 60 מיליון דולר בהובלת ענקית הביטוח Anthem ורשת הפארם Walgreens ; פאפאיה גלובל, שהפכה במרץ ליוניקורן עם גיוס של 100 מיליון דולר; ו-Capitolis, שבאוגוסט רכשה את LMRKTS האמריקאית תמורת 50 מיליון דולר.
1 צפייה בגלריה
מימין: דניאל סלוצקי שרון ברזיק כהן ארז שחר סיון שמרי דהן ו בועז דינטי קומרה קפיטל חדש
מימין: דניאל סלוצקי שרון ברזיק כהן ארז שחר סיון שמרי דהן ו בועז דינטי קומרה קפיטל חדש
מימין: דניאל סלוצקי, שרון ברזיק כהן, ארז שחר, סיון שמרי דהן ובועז דינטי, קומרה קפיטל
(צילום: קומרה)
שחר הוסיף: "משבר הקורונה האיץ תהליכים של טרנספורמציה דיגיטלית, הן בהתנהלות מול לקוחות והן בניהול שרשת האספקה. תהליכי המכירה התקצרו באופן מהותי ומאפשרים צמיחה מואצת. חברות שהשכילו להתאים את עצמן למצב השוק המשתנה, הצליחו. בכל שנה, יותר חברות מבקשות להשתתף בדירוג. בכל שנה, מספר החברות הראויות גדל, שזו תופעה מעודדת. שוק הצמיחה רותח, ואנו שמחים על האפשרות לקחת חלק מוביל במימון שלבי הצמיחה".
ההרשמה לדירוג פתוחה לסטארט-אפים מכל התחומים, שהציגו הכנסות שנתיות הגבוהות מ-2 מיליון דולר ונמוכות מ-8 מיליון דולר. המועמדים ייבחנו מהבטים שונים: מוצר, טכנולוגיה, גודל השוק, יתרון תחרותי, פוטנציאל צמיחה ועוד. הפיינליסטים יזומנו להציג בפני ועדה מקצועית, שתכלול את השותפים בקומרה קפיטל ובכירים מ-EY, קוואלקום ונצ'רס, לאומיטק, דיסקונט קפיטל, SVB ומיתר ליקוורניק גבע לשם טל.