סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

טנסנט אומרת "לא" לחיטוט באף ולגילוי עתידות

הענקית הסינית, החוששת מזרוען של הרשויות, פרסמה שורת איסורים בעת שידור וידיאו באפליקציית וויצ'אט, ובהם: ליקוק שפתיים פתייני, לבישת תחתונים על הראש, הצגת קעקועים ושידור של נשים בשעה שהן לבושות בביקיני

אם חשבתם לחטט באף או ללבוש תחתונים על הראש בזמן שאתם משדרים וידאו בוויצ'אט ( WeChat), כדאי שתחשבו שוב. וויצ'אט היא אפליקציה שנמצאת בבעלות טנסנט הסינית, המשרתת יותר ממיליארד משתמשים, ומהווה חלק משמעותי מחיי היום יום בסין. ניתן להשתמש בה לכל דבר החל מתשלומים ועד הזמנת טיסות.


בשנה שעברה השיקה טנסנט גם מאפיין שידור חי שנקרא Channels. בניסיון לנקות את הפלטפורמה, ענקית הטכנולוגיה הסינית פרסמה עשרות "הפרות" שכיחות שמתבצעות בה ושהצליחה לאתר. תוכן "המוני" אסור להצגה בשירות, למשל פעולות הנחשבות למיניות כמו "ליקוק שפתיים פתייני" ומיקוד המצלמה באזורים אינטימיים של הגוף.

1 צפייה בגלריה
כיתוב: אפליקציה וויצ'אט wechat טנסנט
כיתוב: אפליקציה וויצ'אט wechat טנסנט
אפליקציית וויצ'אט
(צילום: בלומברג)

דבר נוסף שאסור להציג בשידור הוא סטירות ומכות בישבן. גילוי עתידות, חיטוט באף ולבישת תחתונים על הראש גם הם לא מתקבלים בברכה.
טנסנט פירטה גם פריטי לבוש שאסור ללבוש בעת השידור, כולל גרביוני רשת. לנשים אסור לשדר כשהן לבושות ביקיני, או עטופות בסדינים או במגבות. גם הצגת קעקועים אסורה על פי החברה. הפרות נוספות כוללות שידור תוכן רגיש פוליטית, שידור בהשתתפות קטינים וקידום תוכן שקשור להימורים.
ענקיות הטכנולוגיה הסיניות נמצאות כיום על הכוונת של הרגולטורים במדינה. שידורים חיים מהווים תחום בו הרשויות מפעילות ביקורת מוגברת, לאחר שצמח במהירות עצומה במהלך מגפת הקורונה.