סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

נחסם במשחק והזניק שוטרים חמושים למשרדי החברה כנקמה

אזרח צרפת מואשם כי מסר דיווח כוזב למשטרת מונטריאול על חמושים שלקחו בני ערובה במשרדי יוביסופט בעיר, בטקטיקה המכונה "סווטינג". המניע: רצה לנקום על כך שנחסם עשרות פעמים במשחק הרשת הפופולרי Rainbow Six: Siege

יאני אוחיון, אזרח צרפת, מואשם כי ניסה לנקום בסניף הקנדי של חברת המשחקים יוביסופט לאחר שנחסם במשחק הרשת הפופולרי שלה Rainbow Six Siege בעקבות שימוש בצ'יטים. בתגובה, טוענת משטרת מונטריאול, ב-13 בנובמבר בשנה שעברה אוחיון התקשר ומסר דיווח מזויף כי חמושים פרצו למשרדי החברה בעיר ולקחו בני ערובה, מה שהזניק לשם את הימ"מ המקומי וגרם לפינויים של כ-400 עובדים. יוביסופט מעריכה את הנזק לחברה, הן מבחינת זמן עבודה אבוד והן מבחינת הטיפול בטראומה שנגרמה לחלק מהעובדים, בלמעלה מ-1.4 מיליון דולר, וזאת בלי לקחת בחשבון את העלויות המיותרות שנגרמו למשטרה.
אוחיון נחסם ב-Rainbow Six Siege – אשר באופן אירוני עוסק ביחידות אנטי-טרור דמויות ימ"מ – למעלה מ-80 פעמים וניהל קמפיין הטרדה ברשת נגד החברה, עובדיה ושחקנים יריבים. הוא אף פרץ לחשבון של סטרימר Siege הפופולרי מספר שבועות לאחר התקרית, מה שגרם לו להיחסם במשחק שוב. כמו כן לאחר התקרית ב-13 בנובמבר, אוחיון אף ניסה לחזור על התרגיל פעמיים נוספות וגם איים על החברה גלויות בעודו דורש לא רק את החשבון שלו בחזרה, אלא גם סמכויות אדמין – שיאפשרו לו לחסום שחקנים אחרים.
1 צפייה בגלריה
Rainbow Six Siege
Rainbow Six Siege
ספק אם הוא יקבל את החשבון שלו בחזרה
(מתוך המשחק Rainbow Six: Siege)
אוחיון, שהסכים להתראיין ל-La Presse, עיתון יומי ותיק במונטריאול, הכחיש את המיוחס לו בתקרית במשרדי יוביסופט, אך הודה כי ב-2017 עשה תרגיל דומה לשחקן Siege יריב. כיום אוחיון טוען כי כבר אין לו מחשב ואף לא סמארטפון, והוא מבטיח כי "הפסיק עם כל המעשים הרעים שלו", לדבריו, מפני שנמאס לו לצער את משפחתו. עם זאת, בשיחה עם La Presse, אוחיון פנה ליוביסופט וביקש לקבל בחזרה את החשבון שלו, בו לדבריו הוא השקיע למעלה מ-1,500 דולר ברכישות של שיפורים קוסמטיים עבור הדמות שלו.
הטקטיקה שנקט אוחיון מכונה "סווטינג" (מלשון SWAT – Special Weapons and Tactics, יחידות משטרתיות שהמקבילה להן בישראל היא הימ"מ). בשנים האחרונות היא הפכה מדי פעם לכלי נשק מסוכן באינטרנט. ב-2017 סווטינג כזה בין שלושה אנשים שהכירו במשחק הרשת Call of Duty: WWII הסתיים במוות של אדם רביעי (שהתגורר בכתובת שאחד מהם מסר).
בינתיים נפתחה נגד אוחיון תביעה בצרפת ובקנדה, אך לפי La Presse, הסיכויים שלו להישפט בקנדה נמוכים מאוד לאור העובדה שצרפת לרוב לא מסגירה את תושביה, גם לא כאלו שעושים המון-המון צרות באינטרנט.