סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

פרסום ראשון
יו"ר NSO אשר לוי התפטר

לוי מונה לתפקיד היו"ר באפריל 2020. לדבריו, הוא היה נציגה של הקרן האנגלית נובלפינה, ומשזו עזבה את החברה, הוא הודיע על פרישתו במקביל

אשר לוי, יו"ר חברת NSO, התפטר מתפקידו בחברה, כך נודע ל"כלכליסט". לוי שהיה בעברו מנכ"ל חברת אורבוטק, התמנה לתפקיד ב-NSO באפריל 2020 לאחר שנים שלא היה לחברה יו"ר.
מבדיקה באתר של חברת NSO עולה ששמו של לוי כבר אינו נכלל בין בעלי התפקידים בחברה. "אני הייתי מינוי של הקרן האנגלית נובלפינה. מרגע שהיא יצאה, הודעתי ל-BRG (ברקלי ריסרץ' גרופ), הבעלים החדשים, על רצוני לסיים את תפקידי", אמר לוי בתגובה לפניית "כלכליסט". חשוב לציין שבהודעת המינוי של לוי לא צוין שהוא מינוי של נובלפינה. יו"ר NSO החדש מטעם BRG הוא פינבר אוקונור (Finbarr O'Connor), מנכ"ל הקרן.
2 צפייה בגלריה
מימין יו"ר NSO אשר לוי והמנכ"ל שלו חוליו
מימין יו"ר NSO אשר לוי והמנכ"ל שלו חוליו
מימין: יו"ר NSO אשר לוי והמנכ"ל שלו חוליו
(צילום: עמית שעל)
עם כניסתו לתפקיד אמר לוי: "NSO מסייעת לממשלות להתמודד עם אחד האתגרים הגדולים שלהן - הסתתרות של טרור ופשיעה מאחורי טכנולוגיית הצפנה. בכוונתי לפעול יחד עם הנהלת החברה ולהמשיך ולפתח פתרונות נוספים להתמודדות עם אתגר זה, שרק נעשה מורכב יותר, הן באופן אורגני והן באמצעות רכישות ומיזוגים".
בשבוע האחרון חשף "כלכליסט" שתוכנת פגסוס של NSO שימשה את משטרת ישראל לחדירה לטלפונים של אזרחים בישראל. מחברת NSO נמסר בתגובה: "אשר לוי היה יו״ר מטעם קרן נובלפינה. מטבע הדברים כשהתחלפה הקרן, פג תוקף המינוי וקרן BRG שהחליפה את נובלפינה מינתה יו״ר חדש מטעמה".
2 צפייה בגלריה
פינבר אוקונור Finbarr O'Connor יו"ר NSO מנכ"ל קרן ההשקעות BRG
פינבר אוקונור Finbarr O'Connor יו"ר NSO מנכ"ל קרן ההשקעות BRG
יו"ר NSO החדש פינבר אוקונור, מנכ"ל קרן ההשקעות BRG
(צילום: BRG)
אשר לוי מסר בתגובה, "בניגוד לפרסומים מהשעות האחרונות, בדבר סיום תפקידי כיושב ראש, אני מבקש להבהיר כי אין קשר בין סיום תפקידי לפרסומים האחרונים שנקשרו ל-NSO.
"מוניתי לתפקיד יו"ר החברה באפריל 2020 מטעם קרן נובלפינה. לאחר חילופי הבעלות והעברתה לקרן brg באוגוסט 2021 וכמצופה מנושא משרה בכירה, פניתי לקרן החדשה והודעתי כי נכון שימנו נציג מטעמם. כך נשארתי עד למינוי מחליף מטעמם בסוף 2021. הניסיון להציג מהלך זה כהתפטרות עכשווית על רקע פרסומים כאלה ואחרים שנכרכו ב-NSO הינם שגויים וחוטאים למציאות.
"אני מלא הערכה לחברת NSO, הן לטכנולוגיה מצילת החיים שהיא מפתחת, הן להנהלת החברה ולעובדים והן למדיניות האתית שהחברה חרטה על דגלה ומובילה באופן תקדימי בעולם".