סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
הרשת החברתית X, לשעבר טוויטר
הרשת החברתית X, לשעבר טוויטר (צילום: X/טוויטר)

בדרך ל"אפליקציה של הכל": X השיקה שיחות וידאו ואודיו

משתמשי הרשת החברתית שעד לא מזמן נקראה טוויטר יוכלו לקיים ביניהם שיחות רגילות ושיחות וידאו גם מבלי שישתפו את מספר הטלפון. על פי הבעלים אלון מאסק, אחת המטרות של X כרגע, השואפת להפוך לסוג של וWeChat, היא להיות "ספר כתובות גלובאלי"

משתמשי אפליקציית X, טוויטר לשעבר, יוכלו לבצע שיחות אודיו ווידאו בפלטפורמה ללא צורך לשתף את מספר הטלפון שלהם, כך אמר בעלי החברה אלון מאסק בפוסט שהעלה היום. הדבר יהווה התרחבות נוספת של שירותי הפלטפורמה, במסגרת ניסיונו של מאסק להפוך אותה ל"אפליקציה של הכל".
מאסק שואף ש-X תידמה יותר לוויצ'אט הסינית של טנסנט הולדינגס - שירות מסרונים שהפך לאפליקציית על שמציעה הכל החל במדיה חברתית ומשחקי וידאו ועד שירותי פינטק. מנכ"לית X לינדה יקרינו אמרה ש-X תכלול גם מאפיינים כמו תשלומים ובנקאות.
מאסק, שרכש את טוויטר בשנה שעברה תמורת 44 מיליארד דולר, אמר ש-X תשמש כ"ספר כתובות גלובלי" עם המאפיינים החדשים ושהמשתמשים יוכלו לבצע שיחות באמצעות X במערכות ההפעלה iOS ואנדרואיד.
ההודעה הגיעה לאחר שהפלטפורמה עדכנה את מדיניות הפרטיות שלה, כך שתכלול אוסף של מידע ביומטרי. X לא הגדירה מה להגדרתה נחשב "ביומטרי", אך חברות אחרות השתמשו במונח כדי לתאר מידע שנאסף מפניו, מעיניו ומטביעות האצבעות של המשתמש. X אמרה גם שתאסוף מידע על היסטוריית התעסוקה וההשכלה של המשתמשים.
מאז רכש את טוויטר ביטל מאסק את הלוגו המוכר של הציפור הכחולה והציג שלל שינויים - כולל החזרה של משתמשים שהושעו מהפלטפורמהאודיו וביטול היכולת לנעול חשבונות.