סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בזק מתרחבת לתחום הענן: רכשה 70% מחברת CloudeEdge

הרכישה של CloudeEdge המתמחה בהטמעת פתרונות מבית מיקרוסופט בארגונים מוערכת ב-13-10 מיליון שקל. זה חלק מאסטרטגיית הפיצול שבמסגרתה תהפוך בזק בינלאומי לגוף שמתמחה במתן שירותי מחשוב

בזק מרחיבה את פעילותה בתחום הענן, והבוקר (יום א') הודיעה על רכישת 70% ממניות חברת CloudeEdge, שמתמחה בהטמעת פתרונות ענן מבית מיקרוסופט בארגונים. מדובר ברכישה זעירה ובעלת משמעות שולית, שמוערכת בסכום של 10 עד 13 מיליון שקל בלבד. העסקה כפופה להשלמת בדיקת נאותות, קבלת אישור מרשות התחרות וחתימה על הסכמים מפורטים.
CloudEdge הוקמה לפני ארבע שנים על ידי ניסים כספי, אריאל מונפו, אביחי חג'ג' ואושרי דהן, שימשיכו להחזיק ב-30% ממניותיה. העסקה מתבצעת מול בעלת השליטה בחברה, Softwatch מקבוצת Ewave.
CloudEdge פועלת כאינטגרטור שעוסק בהטמעה של פתרונות ענן של מיקרוסופט – Azure, אופיס 365 ו-Cloud Security – בארגונים שמבקשים לחזק את פעילות הענן שלהם. עם לקוחותיה נמנים משרדי ממשלה, חברות פיננסים וסטארט-אפים. אחרי השלמת העסקה תשמור החברה על פעילות עצמאית בראשות ההנהלה הנוכחית.
1 צפייה בגלריה
גיל שרון מנכל פלאפון
גיל שרון מנכל פלאפון
גיל שרון, יו"ר בזק
(צילום: אוראל כהן)
הרכישה, שמתבצעת באמצעות בזק בינלאומי, היא חלק מאסטרטגיית הפיצול של החברה-הבת, שבמסגרתה תהפוך החטיבה העסקית שלה לגוף שמתמחה במתן שירותי מחשוב ואינטגרציה. "רכישת CloudEdge הינה חלק ממהלך אסטרטגי שעליו הכרזנו לפני כשבועיים, שבמסגרתו בכוונתנו להפוך את פעילות שירותי המחשוב והאינטגרציה של בזק בינלאומי לחברה נפרדת שתהפוך למובילה בענף", אמר יו"ר בזק גיל שרון בהודעה לעיתונות.
"הרכישה נועדה להשלים ולחזק את היכולות שלנו בתחום הענן. זהו תחום צומח מאוד, בין היתר לאור מכרז נימבוס למגזר הציבורי, ובעקבותיו ההגעה של חברות הענן הגלובליות לישראל. לכן החלטנו להאיץ את הצמיחה שלנו בענף באמצעות כמה רכישות ממוקדות. ב-CloudEdge זיהינו יכולות בלתי רגילות, אשר יחד עם היכולות של בזק בינלאומי ומעמדה המוביל בשוק יביאו לצמיחה מהירה".
מנכ"ל CloudEdge ניסים כספי הוסיף: "החיבור שלנו לקבוצת בזק הוא נכון ומדויק בראייה שלנו לשני הצדדים. הוא יעניק לנו אפשרות להתרחב לקשת רחבה של ארגונים הנמנים עם מאגר הלקוחות של קבוצת בזק, ובאותה עת גם יציע לבזק בינלאומי קשת רחבה של יכולות חדשות בעולמות הענן, וכל זאת בתקופה שבה ענקיות טכנולוגיה דוגמת מיקרוסופט פותחות מרכזי מחשוב ענן בארץ".