סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כן לציפור: פרויקט ה-NFT "ציפורי ירח" הגיע למכירות של 280 מיליון דולר ביומיים

האוסף שיצר קולקטיב PROOF של קווין רוז, הכולל 10 אלף תמונות פרופיל של ציפורים משונות, הושק בשבת האחרונה ומיד הפך ללהיט ה-NFT החזק ביותר בפלטפורמות הסחר, עם נפח מסחר הגבוה פי 8 מכל אוסף אחר בשבעת הימים האחרונים. על ראש הברוש שבחצר שמחה והמולה

פרויקט ה-NFT מונבירדס (Moonbirds) של קולקטיב PROOF של יזם הטכנולוגיה ומשקיע ההון סיכון קווין רוז הושק ביום שבת, וכבר הגיע למכירות בהיקף של 280 מיליון דולר, כך לפי נתונים שנאספו על ידי חברת ניתוח הנתונים CryptoSlam, הכוללים את מחיר ההטבעה המקורי ואת המסחר המשני בפלטפורמות השונות.
מונבירדס הוא אוסף של של 10 אלף תמונות פרופיל ב-NFT, שכל אחת מהן בעלת מאפיינים מעט שונים, בדומה לפרויקטים כמו קריפטו פאנקס ו-Bored Ape Yacht Club.
PROOF שחררו 7,875 יצירות דיגיטליות כאלה למכירה דרך הגרלה, כשכל NFT שהוצע במסגרת התהליך נמכר עבור 2.5 אתריום (7,600 דולר). 2,000 תמונות נוספות חולקו בחינם למחזיקי מנוי ה-NFT של PROOF, שמתחיל במחיר של 97 אתריום (283 אלף דולר) בשווקים המשניים.
המכירות של המונבירדס בשווקים המשניים הרקיעו שחקים בסוף השבוע והובילו לכך שב- OpenSea, פלטפורמת המסחר המובילה ב-NFT, הכריזו ביום שבת על נפח המסחר היומי הגדול ביותר שלהם מזה יותר מחודשיים.
המונבירדס הזולים ביותר המוצעים כעת למכירה עומדים על 19.8 אתריום (קרוב ל-59 אלף דולר). NFT בודד אחד באוסף , Moonbirds #7963, נמכר ביום ראשון עבור 135 אתריום (כ-403 אלף דולר), בעוד שזוג NFT אחרים נמכרו ב-130 אתריום כל אחד.
1 צפייה בגלריה
ציפורי ירח
ציפורי ירח
ציפורי ירח
(צילום: קולקטיב Proof)
המונבירדס שולטים בשוק ה-NFT מאז ההטבעה בשבת, עם נפח מסחר הגבוה פי 8 מכל אוסף אחר בשבעת הימים האחרונים. Mutant Ape Yacht Club מדורגים במקום השני עם נפח מסחר בשווי 34.6 מיליון דולר בשבוע האחרון.
PROOF Collective הוא מועדון מנויים של NFT שהקים רוז, שותף בטרו ונצ'ורס ויזם טכנולוגיה ותיק, שהיה בין מייסדי Digg ו- Revision3. הוא נחשב לחובב NFT ידוע. שוק ה-NFT ייצר נפח מסחר בשווי 25 מיליארד דולר ב-2021 וכבר טיפס ל-12 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2022, כך לפי הנתונים מ- DappRadar.
כל ההכנסות והתמלוגים מממכירות המונבירדס יועברו לקרן של PROOF Collective למימון יוזמות עתידיות, כמו תכנים, חוויות בלעדיות וכנס NFT המתוכנן להתקיים בשנה הבאה. אתר הפרויקט נמצא כאן.