סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

לראשונה: 5 יזמים ויזמות יעמדו על במה אחת בדובאי בתחרות "Aviram Awards - Tech For Humanity"

5 יזמים ויזמות ממרוקו, ירדן וישראל יעמדו על במה אחת ויציגו לעולם מזרח תיכון חדש בגמר הגדול של תחרות “Aviram Awards - Tech For Humanity”, שייערך החודש בדובאי. "Aviram Awards - Tech For Humanity" היא תחרות ראשונה מסוגה במדינות המזרח התיכון לאיתור מיזמים משני מציאות, שעורכת קרן משפחת אבירם ומגזין Forbes הבינלאומי

ב-22.3.22, יעלו אחד אחרי השני יזמים ויזמות ממדינות המזרח התיכון לבמת גמר התחרות "Aviram Awards - Tech For Humanity" בדובאי, ויציגו את הסטרטאפים והפתרונות שעתידים לשנות את המציאות. בסוף היום ייבחר הזוכה הגדול שיזכה בחצי מיליון דולר, ליווי מקצועי של זיו אבירם וליווי תקשורתי של Forbes.


הזוכה הגדול שעתיד לשנות את המציאות, ייבחר על ידי צוות השופטים הכולל מומחים ממדינות שונות והם: היזם ואיש העסקים זיו אבירם, מייסד ונשיא קרן משפחת אבירם; רנדל ליין, העורך הראשי של מגזין Forbes הבינלאומי; פטימה אל ג'אבר, COO של קבוצת אל ג'אבר, קונגלומרט עצום באיחוד האמירויות והאישה הראשונה באיחוד האמירויות שנבחרה לדירקטוריון לשכת המסחר; דיאנה ווילד, מייסדת שותפה של Aurora 50, מיזם גלובלי שבסיסו בדובאי, העובד עם ארגונים מרכזיים במזרח התיכון, ביניהם האו"ם, ומטרתו לקדם שוויון מגדרי ומתן הזדמנויות בעולמות הטכנולוגיה; וקארלה מלאווי, מנהלת השיווק העסקי במזרח התיכון של טוויטר.
בין העולים לגמר:
ארי גרגיר מישראל, מנכ"ל ומייסד Red-C Biotech, טכנולוגיה לייצור תאי דם אדומים אוניברסליים, החיוניים בטיפול בטראומה, בלידות, בניתוחים, בטיפול בסרטן ובהפרעות דם שונות. מטרת החברה היא ליצור עירויי RBC בעלות של 50 דולר ליחידה, וללא תלות בתורמים ובמתנדבים.
3 צפייה בגלריה
שרה בנלף  עדי גולדמן ארי גרגיר
שרה בנלף  עדי גולדמן ארי גרגיר
מימין: שרה בנלף, עדי גולדמן וארי גרגיר
( צילום: פורבס וקרן משפחת אבירם)
שרה בנלף ממרוקו, מנכ"לית BMTA&C המפתחת מקררים למניעת בזבוז תוצרת חקלאית וזריקת מזון. מדובר בטכנולוגיית קירור סולארית ייחודית שהיא יעילה יותר, חסכונית יותר וידידותית יותר לסביבה. המודל הנוכחי נועד למנוע אובדן פירות וירקות, אבל הטכנולוגיה נועדה להיות מותאמת גם לחלב, בשר ביצים ושאר מוצרים מתכלים, ממזון ועד ציוד רפואי.
עדי גולדמן, מנכ"ל ומייסד Bio-Circular (Biotic), המפתחת פלסטיק ביולוגי המתכלה לחלוטין בכל סביבה. החברה מייצרת חומרים אופטימליים לחלופות פלסטיק מבוססות מאובנים ומשתמשת בביומסה ימית כחומר גלם לתהליך תסיסה המייצר פולימרים PHBV מתכלים.
3 צפייה בגלריה
בארה וואהבה סער ספרא
בארה וואהבה סער ספרא
בארה וואהבה וסער ספרא
(צילום: פורבס וקרן משפחת אבירם)
בארה וואהבה מירדן, מנכ"ל ומייסד שותף של Akyas, פתרון סניטציה שהופך פסולת אנושית לדשן אורגני במיוחד עבור מדינות מתפתחות. טכנולוגיה מיוחדת לתעשיית התברואה, הכוללת מערכת של 3-ב-1: אסלה להפרדת הנוזלים מהצואה, אבקה לחיטוי פתוגנים מהפרשות, ושקית אשפה נושמת וניתנת לקומפוסט. הסטארט-אפ נולד כפתרון אפשרי להתפרצות הכולרה בתימן, וכעת נמצא בשלב הפיילוט השלישי שלו בירדן וצפוי להיכנס לשוק בהודו ובבנגלדש.
סער ספרא מישראל, מנכ"ל Beewise, הכוורת הרובוטית הראשונה והיחידה בעולם שפועלת על בינה מלאכותית. החברה פיתחה פלטפורמה מקיפה המאפשרת תחזוקה מרחוק של כוורות, וכך תורמת להצלת דבורים ולמניעת קריסת מושבות.
3 צפייה בגלריה
זיו אבירם מייסד שותף מובילאיי ו אורקם
זיו אבירם מייסד שותף מובילאיי ו אורקם
זיו אבירם
(צילום: אוהד רומנו)
בנובמבר האחרון קרן משפחת אבירם, שהוקמה על ידי היזם זיו אבירם וילדיו, והמגזין הבינלאומיForbes השיקו את “Aviram Awards - Tech for Humanity”, תחרות שנתית לאיתור מיזמים משני מציאות במזרח התיכון. הפרס בתחרות יוענק למיזמים ורעיונות פורצי דרך, שחרטו על דגלם תרומה לאנושות באמצעות טכנולוגיה וחדשנות. שיאה של התחרות בגמר שיערך בחודש מרץ 2022 בדובאי, שם יעמדו לראשונה על במה אחת 5 יזמים ויזמות מרחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה.
המיזם המנצח, כזה שבבסיסו עומדת תרומה לאנושות, יזכה כאמור בפרס כספי בסכום של חצי מיליון דולר, ליווי מקצועי של זיו אבירם וכן לליווי תקשורתי של המגזין הכלכלי המוביל בעולם Forbes. למיזם הזוכה במקום השני יוענק פרס בסכום של 100 אלף דולר, ופרס של 50 אלף דולר לזוכה במקום השלישי.
“Aviram Awards - Tech for Humanity”, מהווה יריית הפתיחה לפעילותה של קרן משפחת אבירם, שהוקמה על ידי היזם פורץ הדרך זיו אבירם וילדיו. חדשנות כמנוע לשיפור המציאות, ושילוב עסקים עם עשיית הטוב שזורים בפעילותו של זיו אבירם לאורך השנים – החל בחברת "Mobileye" שהביאה למהפכה מצילת חיים בתחום בטיחות הדרכים ושינתה את עולם התחבורה העולמי וכלה בחברת "OrCam" המעניקה פתרונות משני חיים לאנשים הסובלים מלקות ראייה או מלקות שמיעה. הקרן המשפחתית מבקשת לקדם ערכים של קהילתיות, דאגה ומתן משאבים מקצועיים חינוכיים ופיננסיים לאישים, מיזמים ופתרונות שבכוחם לשנות לטובה את מציאות חייהם של אזרחי ישראל והאזור בתחומי הטכנולוגיה, חינוך, רפואה, מחקר ועוד.