סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
סין לוחצת על חברות הגיימינג להגביל את זמן המשחק של קטינים

הממשל יערוך ביקורות במשרדי חברות הגיימינג במטרה למנוע מהן לפתח משחקים המעודדים התמכרות. בייג'ינג השיתה לאחרונה שורת מגבלות על תעשיית המשחקים במטרה לשמור על בריאותם של הצעירים הסינים. בתחילת החודש, כינתה ממשלת סין את מגזר הגיימינג "אופיום רוחני"

סין תחייב חברות גיימינג להגביל את זמן המשחק של קטינים לשעה אחת בלבד בימי שישי, בסופי שבוע ובחגים - כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית בבייג'ינג, שינחואה (Xinhua). התקנות החדשות הוכרזו על ידי המינהל הלאומי לתקשורת ופרסום בסין. כמו כן, דיווחה הסוכנות כי הממשל הסיני מתכנן לערוך ביקורות בחברות הגיימינג כדי לוודא שהמשחקים שהן מפתחות אינם מקדמים התמכרות.
זהו האחרון בשורת הגבלות שנוקט השלטון בבייג'ינג נגד חברות הגיימינג, כביכול במטרה לשמור על בריאותה הפיזית והנפשית של האוכלוסייה הצעירה, וכן מחשש להתמכרות נרחבת למשחקי מחשב. סין היא שוק הגיימינג השני בגודלו בעולם, אך באותה נשימה, הממשל הסיני נוהג להצר את צעדיהן של חברות הגיימינג, ובראשן תאגיד האחזקות המונופוליסטי טנסנט (Tencent), החולשת על 55% מהשוק כולו. בשנת 2018, הקימה סין רשות רגולטורית לשוק הגיימינג. באותה שנה, היא הקפיאה למשך תשעה חודשים את אישור כניסת המשחקים החדשים לשוק, ובכך הנחיתה מכה קשה על התעשייה.
בתחילת החודש, פרסם עיתון הכלכלה הממלכתי Economic Information Daily כתבה שטענה שבני נוער רבים התמכרו למשחקי מחשב, וזה משפיע לרעה על הגדילה שלהם. העיתון אף כינה את התעשייה "אופיום רוחני" - ביטוי טעון במיוחד בסין, בה התמכרו ההמונים לאופיום בתקופת הקולוניאליזם הבריטי במאה ה-19. מניית טנסנט נפלה ב-6% בעקבות פרסום הכתבה. בתגובה, ענקית הגיימינג הכריזה כי היא תגביל את משך המשחק של קטינים במשחק הדגל שלה "Honor of Kings", ותמנע מבני 12 ומטה להוציא כסף במשחק.
כמו כן, בחודש שעבר, השיקה טנסנט טכנולוגיית זיהוי פנים שנועדה למנוע מילדים לשחק במשחקי מחשב אל תוך הלילה. הטכנולוגיה, שזכתה לכינוי "סיור חצות" (Midnight Patrol), אוסרת על קטינים לשחק בטלפונים או במחשב בין השעות עשר בלילה לשמונה בבוקר.
המשטר הסיני החל לדאוג מהתמכרות למשחקי מחשב בעקבות מספר תופעות הקשורות בגיימינג שהפכו נפוצות בשנים האחרונות: החל בבני נוער שגונבים כסף כדי לשלם על יכולות ואביזרים במשחקי מחשב וכלה מי שמכלים את מרבית זמנם באינטרנט קפה. ממשלת סין גם משוכנעת כי פרקי הזמן הממושכים מול מסכי המחשב הובילו לשיעור גבוה של קצרי-ראייה בציבור הסיני.