סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

Greeneye הישראלית, שפיתחה טכנלוגיה המפחיתה את השימוש בחומרי הדברה, גייסה 22 מיליון דולר

את הגיוס הובילה קרן JVP של אראל מרגלית. מנכ"ל החברה, נדב בוכר: "הטכנולוגיה שפיתחנו מאפשרת לנו לספק אוכל בריא ובטוח יותר לצרכנים, ולצמצם באופן דרמטי זיהום קרקעות ומים שנגרם מהשיטה הקיימת"

חברת גרינאיי (Greeneye) הישראלית גייסה הון של 22 מיליון דולר בהובלת קרן JVP. בגיוס השתתפו משקיעים אסטרטגיים מובלים כמו Syngenta Venture, זרוע ההשקעות של יצרנית חומרי ההדברה הגדולה בעולם, וחברת AGCO, אחת מיצרניות המיכון החקלאי המובילות בעולם, עמן נחתם הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי. כמו כן, השתתפו בסבב ההשקעה Hyperplane Venture Capital ו - KDT.
גרינאיי פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת לחקלאים להקטין משמעתית את השימוש בחומרי הדברה. בעשורים האחרונים, האופן שבו חקלאים בכל העולם מרססים חומרי הדברה קוטלי עשבים נעשה באופן אחיד, על פני כל השדה, מספר פעמים בכל עונה, אף על פי שהעשבים המזיקים נמצאים רק בחלק קטן בשדה. בפועל, מרבית חומרי ההדברה מרוססים לשווא על הגידולים החקלאים או על קרקע חשופה. שיטת ריסוס זו כרוכה בעלויות גבוהות של חומרי הדברה וגורמת לנזקים בריאותיים ולזיהום סביבתי של מי תהום, קרקעות וכלל המערכת האקולוגית. הטכנולוגיה של גרינאיי מאפשרת לרסס באופן סלקטיבי, מדויק ובזמן אמת רק את העשבים החולים בשדה ולצמצם דרמטית את השימוש בחומרי הדברה בחקלאות, באמצעות מצלמות וסנסורים שמותקנים על זרועות כלי הריסוס.
המערכת מתממשקת בקלות עם מרססים חקלאיים קיימים (הציוד המכני הכבד, עם זרועת הריסס הארוכות) והופכת אותם למרססים חכמים. היא מותקנת על המרסס החקלאי ובכך מייתרת את הצורך ברכישת מרסס חדש וחוסכת לחקלאי מאות אלפי דולרים. בנוסף, המערכת אוספת ומנתחת תמונות מהשדה כדי לאפשר לחקלאים לקבל תמונת מצב עדכנית ומהימנה של הגידולים בכל רגע נתון. עד כה, גרינאיי חתמה על עשרות חוזים עם חקלאים בארה״ב ועל שיתוף פעולה אסטרטגי עם AGCO, אחת מחברות המיכון הגדולות בעולם שגם השתתפה בסבב הגיוס.
גרינאיי הוקמה ב-2017 על ידי שלושה יזמים שהכירו בשירת הצבאי ביחידת שלדג: נדב בוכר (מנכ״ל), ד״ר יצחק חייט (סמנכ״ל פיתוח) ואלון קליין-אורבך (סמנכ״ל טכנולוגיה). החברה מעסיקה היום 22 עובדים, רובם בישראל, ונמצאת לקראת השקה מסחרית ראשונה בארה"ב, המתוכננת לאפריל 2022. כחלק מזה, מתכוונת גרינאיי להכפיל את צוות המכירות שלה בצפון אמריקה.
2 צפייה בגלריה
צוות גרינאיי
צוות גרינאיי
צוות גרינאיי. המדביר הלא מזמר
(צילום: greeneye)
”אנחנו שמחים להשלים את סבב הגיוס הזה עם קבוצה מגוונת ומנוסה של משקיעים פיננסיים ואסטרטגים מובילים״, אומר נדב בוכר, מנכ”ל החברה. ”זו אבן דרך חשובה בדרך להגשמת החזון שלנו. המטרה היא להפחית באופן דרמטי את היקף השימוש בחומרי הדברה בחקלאות, תוך כדי העלאת הרווחיות והתפוקה של חקלאים בכל העולם. הטכנולוגיה שפיתחנו מאפשרת לנו לספק אוכל בריא ובטוח יותר לצרכנים, ולצמצם באופן דרמטי זיהום קרקעות ומים שנגרם כתוצאה מהשיטה שבה מרוססים חומרי הדברה כיום".
2 צפייה בגלריה
אראל מרגלית אירוע השקת מרגלית סטארט-אפ סיטי גליל פודטק קרית שמונה
אראל מרגלית אירוע השקת מרגלית סטארט-אפ סיטי גליל פודטק קרית שמונה
אראל מרגלית. השפעה ענקית על האקלים ועל הסביבה
(צילום: אפי שריר)
"גרינאיי מביאה את הבשורה החדשה בעולם הריסוס ומצליחה להפחית את השימוש בחומרי הדברה ב 85%-90%", מוסיף אראל מרגלית, מייסד ויו"ר JVP. "לעובדה הזאת יש השפעה דרמטית על הבריאות שלנו, על הסביבה שלנו, על זיהום מי התהום וגם על העלויות לחקלאים. עם המרססים של גרינאיי אפשר לעשות שינוי בארה"ב, באירופה, באסיה, באפריקה, בישראל ובמקומות אחרים בעולם. אנחנו גאים בפיתוח הזה וחושבים שיכולה להיות לו השפעה ענקית על האקלים ועל הסביבה".