סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
כובע מונית גט Gett
מונית של גט. החברה ביטלה את תוכניות הכניסה שלה לבורסה (צילום: שאטרסטוק)

גט עברה לרווחיות, למרות צניחה בשווי ל-258 מיליון דולר בלבד

זאת לאחר שבאוגוסט 2021 הוערכה אפליקציית המוניות בשווי של 2.5 מיליארד דולר. בעלת המניות העיקרית בחברה דיווחה שהחל מהרבעון השלישי של 2022 גט נקייה מחובות, ובשנה החולפת עברה לרווחיות מלאה; גט עברה שנה לא פשוטה עם צניחה בשווי ופרישת המנכ"ל והמייסד

אפליקציית הנסיעות הישראלית גט (Gett) עברה לרווחיות מלאה בשנה האחרונה, כך עולה מהדיווח השנתי של קרן ההשקעות האירופית VNV.
כמו כן דיווחה הקרן שהחל מהרבעון השלישי גט נקייה מכל החובות, לאחר שעברה שינוי משמעותי באחזקות החברה. בשונה מכל החברות שפועלות בתחום של הסעות המונים, גט היא היחידה שמציגה כיום רווחיות וצמיחה מרשימה של 30% משנה לשנה. החברה, שבאוגוסט 2021 הוערכה בשווי של 2.5 מיליארד דולר, מוערכת כיום בכ-258 מיליון דולר בלבד.
גט עברה שנה לא פשוטה עם ירידה משמעותית בשווי ופרישת המנכ"ל והמייסד דייב וייזר. כחלק מהשינויים שעברו על החברה, קרן ההשקעות VNV, הנסחרת בשוודיה, לקחה על עצמה את חובות החברה, והפכה להיות בעלת המניות העיקרית בחברה הישראלית עם אחזקה של 48.8%.
על פי הדו"חות שהוציאה החברה לסיכום שנת 2022, שוויו של החלק של החברה בגט הוא כ-120 מיליון דולר, אשר מספק לגט שווי של כ-258 מיליון דולר. בדו"ח מציינת הקרן ששווי גט בספריה לעומת שנה שעברה ירד בכ-33%, והעלות של הירידה בשווי היתה כ-69 מיליון דולר. בנוסף דיווחה הקרן שבישראל רושמת גט שיעור צמיחה מרשים של 30% משנה לשנה, עם פעילות חזקה מאוד באנגליה ותחילת פעילות בינלאומית.
במרץ השנה ביטלה גט את תוכניות ההנפקה שלה באמצעות ספאק לפי שווי של מיליארד דולר, ואף יצאה לחלוטין מפעילות ברוסיה, שהיתה בעבר משמעותית מאוד עבור החברה.
במאי האחרון פרש וייזר והוחלף על ידי מקס קרסניק ומטיאו דה ראנזי. בנוסף להם יש לחברה כיום שני חברי הנהלה נוספים מארק און, מנכ"ל Gett בישראל, ואלכסיי אנייצ'יק, סמנכ"ל הכספים הנוכחי. החברה הוקמה בשנת 2010 תחת השם גט טקסי על ידי וייזר ורועי מן, שאינו פעיל יותר בחברה.
בריאיון שנתן פר בריליות, מנכ"ל קרן VNV, ל"כלכליסט" ביולי האחרון הוא אמר ש"גט תהיה רווחית בסוף השנה, רווחית ללא הערות בשורת הרווח".