סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מטה גוגל בקליפורניה 2
מטה גוגל בקליפורניה (צילום: JUSTIN SULLIVAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP)

מבוכה לגוגל: זו השאלה שהצ'אטבוט של החברה טעה בה - והפילה את המניה

הצ'טבוט Bard שמתחרה ב-ChatGPT הפופולרי סיפק תשובה לא נכונה לשאלה על טלסקופ החלל ג'יימס ווב. הטעות נחשפה זמן קצר לפני סעודה מיוחדת שארגנה גוגל בפריז לציון ההשקה. מניית החברה הגיבה בצניחה של 7.7% במסחר בניו יורק

מבוכה לגוגל, שהוציאה בטוויטר "טעימה" מצ'אט הבינה המלאכותית שלה בארד (Bard). במסגרת הפרסומת שהעלתה גוגל, סיפק הצ'אט תשובה מוטעית לשאלה שהופנתה אליו על טלסקופ החלל ג'יימס ווב. מניית גוגל הגיבה בצניחה של 7.7% במסחר בניו יורק.
לפי דיווח ברויטרס, השאלה שהופנתה לבארד היתה "על איזה תגליות חדשות מטלסקופ החלל ג'יימס ווב אני יכול לספר לילד שלי בן ה-9". בארד הציג שורה של אפשרויות, כשבאחת מהן "טען" הצ'אט בוט כי בטלסקופ האמור צולמה התמונה הראשונה של כוכב מחוץ למערכת השמש.

אלא שטענה זו של בארד אינה נכונה. התמונה הראשונה של כוכב מחוץ למערכת השמש בוצעה בכלל על ידי הטלסקופ האירופי VLT ב-2004.
הטעות נחשפה זמן קצר לפני סעודה מיוחדת שארגנה גוגל בפריז לציון ההשקה של בארד – שם סגן נשיא גוגל פראבקר ראגאבן (Prabhakar Raghavan) הבטיח היום כי המשתמשים בצ'אט יוכלו להתנהל מול מידע "בדרכים חדשות לחלוטין". ראגאבן תיאר באירוע את בארד כעתיד של החברה, ואמר כי לקהל כי בשימוש בצ'אט "המגבלה היחידה של החיפוש תהיה הדמיון שלך". גוגל לא הגיבה לבקשת רויטרס לתגובה.